Живі свідки історії…

«Борітеся – поборете…». Слова геніального Шевченка сказані в кінці XІX століття, але зродились вони і незримо вплелися в полотно долі нашого народу, напевно, з самих витоків існування української нації. Право на волю і незалежність українцям довелося викарбовувати на скрижалях історії, залишаючи криваві сліди. Тож боротьба і віра у перемогу стали невід’ємними складовими нашого духу.
Історія нашої держави, сповнена великої звитяги й сили духу в боротьбі за вільну Батьківщину, містить трагічні факти спроб поневолення народу та загарбання українських земель. Але кожна історична доба породжувала Україні велетів-патріотів, які давали гідну відсіч ворогу.
У минулому столітті найбільш трагічним і, водночас, героїчним є період визвольного руху Української Повстанської Армії, яка своєю боротьбою не тільки запалила надію на вільне життя в серцях мільйонів українців, але й показала героїзм та самопожертву всім країнам Європи.
Історію можна вивчати і з книжок. Та найкраще розповісти про події можуть ті, хто був їх свідком і учасником. З історією діяльності УПА на наших теренах, учнів Нижньостинавської СЗШ І-ІІ ступенів знайомив голова місцевого осередку КУН, член Стрийської станиці Братства ОУН-УПА Ярослав Клепуц. Під час зустрічі діти дізналися чимало фактів, які дали змогу зрозуміти історичні події, усвідомити мету та ідеї, які ставили перед собою у  XX столітті борці за волю та незалежність України. Ярослав Дмитрович наголосив, що завдяки боротьбі Української Повстанської Армії ми маємо символи, свободу, незалежну державу. Особливій атмосфері та емоційному піднесенню сприяли сповнені героїзму повстанські пісні.
Нестримний час відносить вглиб історії факти, імена, дати. Сьогодні, оглядаючись на той важкий для України період, дивлячись крізь призму нової свідомості, розбудженої подіями останніх років, стараймося осягнути велич подвигу і силу духу героїв, які увійшли в історію як воїни УПА. Для світу вони залишаться незбагненним феноменом, а для нас, нащадків, прикладом патріотизму, мужності й героїзму в боротьбі за Українську державу, в якій своя влада, своя правда і своя гідність. А ще – символом незламної віри в перемогу, одвічної і непідвладної часу, прадавньої, як і наш народ!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: