АВТОХАОС У СТРИЮ

У зв’язку з багаточисленними питаннями та зверненнями щодо зміни маршрутів автобусів з 9 травня Громадська рада при Стрийській РДА організувала збір підписів по питанню «Відновлення автобусних маршрутів та їх зупинок на привокзальній площі Стрийського залізничного вокзалу (вул. Вокзальна, 7)».

Мета збору підписів: вияснити наскільки це питання дійсно турбує мешканців Стрийщини. Адже Стрий у всі часи був зручним транспортним вузлом. Звідси в будь-який час швидко і комфортно можна було добратись у будь-який населений пункт Львівщини і України. Але з 30 квітня 2019 р. на угоду монополісту-власнику Стрийського АТП і за згодою влади  маршрути із зупинкою на залізничному вокзалі м. Стрий відмінили і перенесли на окраїну міста: вул. Багряного, що спричинило масове обурення, невдоволення та серйозні незручності тисячам мешканцям Стрийщини та гостям (через втрату часу та коштів). За 2 дні було зібрано 1370 підписів. Окрім того бажаючі зможуть висловити своє відношення до ціє проблеми на сторінці  «Громадська рада при Стрийській РДА – 2019-2021» у Фейсбуці. Підписанти коротко сформулювали свої вимоги до влади та власників АТП: «Вимагаємо в найкоротші терміни (протягом травня 2019 р.) відновити маршрути та зупинки автобусів по Львівському, Сколівському, Івано-Франківському, Жидачівському та приміських напрямках на залізничному вокзалі м. Стрий».

Практика вирішення подібних проблем, а саме заторів і тисняви у містах давно вирішена у всьому цивілізованому світі і Європі: це навпаки збільшення маршрутів громадського транспорту-автобусів і максимальне зменшення і впорядкування  руху приватного авто і таксі в районах вокзалів. А як додаткове рішення – популяризація велоруху і розвиток відповідної інфраструктури.

Щоб знайти вирішення питання разом з громадою і  владою, в найкоротші терміни керівництво Стрийського АТП запрошене на засідання Громадської Ради в середу 15 травня ц.р.

Юрій КОМАРНИЦЬКИЙ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: