Конкурс у музеї художника Петра Обаля

Вперше у Стрийському музеї ім. Петра Обаля, напередодні новорічно-різдвяних свят, провели конкурс серед учнів шкіл та позашкільних закладів на кращу вітальну листівку. Поштовхом до цього була експозиція в музеї унікальних листівок створених художником у різні роки.

Ідея виникла у молодшого наукового працівника музею Ірини Ханик під час однієї з екскурсій коли допитливі школярики зацікавилися, власне, вітриною з яскравими і оригінальними листівками, які Петро Обаль адресував своїй дружині, улюбленій донечці Вірі перебуваючи у засланні. Вимоги до конкурсантів були не складні: дотримання розміру 10 на 15 см і виконати малюнок аквареллю, гуашшю чи тушшю.

«Приємно, що у конкурсі взяли участь   не тільки стрияни, а й вихованці Новороздільської школи мистецтв. Більше, як сто творчих робіт ми отримали на адресу нашого музею. Оцінювати роботи  запросили незаангажоване, незалежне журі. Нелегко їм було визначити переможців, бо на наш погляд, усі роботи заслуговують найвищої оцінки», – розповіла Ірина Ханик.

Тож, у конкурсі взяли участь стрийські учні зі ЗОШ №№ 2, 3, 7, 8, 10; Стрийської дитячої школи мистецтв, Станції юних техніків, Центру творчості дітей та юнацтва, Новороздільської школи мистецтв. До складу журі увійшли: художник та письменник Мирон Нестерчук; художник, викладач СВХПУ Юрій Бандера; майстриня хенд мейду, громадська активістка Таїсія Гайдукевич.

Листівки прискіпливо оглядали та дискутували не одну годину. І вердикт журі такий: І місце – роботи учнів Новороздільської школи мистецтв (викл. Анна Фігурська). ІІ місце розділили: Анастасія Шимко (Станція юних техніків, викл. А.Р. Підгаєцький) та Андріана Мельник (Стрийська дитяча школа мистецтв, викл. З.З. Куйбіда). ІІІ місце посіли: Максим Мірошник Стрийська ЗОШ №3; Роман Ігнатовський  ЦТДЮ, гурток «Арт-майстерня» (кер. Ю. Ханик-Соя); Віталій Маркович Стрийська дитяча школа мистецтв (викл. Л.М. Мацюняк). Юних художників відзначили грамотами, солодощами і медовими пряниками.

З усіх конкурсних листівок оформили експозицію, яку можна оглянути до 15 лютого в інтер’єрі музею Петра Обаля, що у м. Стрию (вул. Т. Шевченка, 107). Заходьте, по ностальгуйте та ознайомтеся не тільки з дитячими роботами, а й з творчістю художника, якого знають в усьому світі.

                                       Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Спільні дії у сфері сприяння зайнятості населення