Забули пароль? Реєстрація
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size

25 квітня 2017p.

Member Area

Newsflash


Робити гроші без реклами може тільки монетний двір
(Томас Маколей)
 
 
Головна arrow Статті arrow Жінка - Українка
Advertisement
Жінка - Українка Надрукувати Надіслати ел. поштою
ImageЩо не кажіть, а Інтернет – велика сила. Блукаючи у всесвітній мережі, натрапила на веб-портал «Жінка–УКРАЇНКА». І якщо деякі сайти одразу покидаєш, то на цьому я затрималася. Прониклива поезія, життєві історії, розповіді про маловідомих широкому загалу жінок. Згодом майже щодня заглядала на сторінку, щоб бува чого не пропустити цікавого.

Тут побачила й інформацію про літературний конкурс. «У кожної епохи свої герої і героїні. Сьогоднішні події в житті нашої країни також безперечно впишуть  в історію України нові імена – серед них будуть і жіночі. З метою вкотре піднести та описати на прикладах минулого і сьогодення талант і велич жіночої душі та для наповнення цікавими матеріалами рубрики «Жінки в історії», веб-портал «Жінка-УКРАЇНКА» для творчих, талановитих, ініціативних берегинь оголошує конкурс на кращу публікацію (нарис) про жінок-українок, які своїми добрими справами в галузі української культури, літератури, освіти, народного мистецтва, залишили добрий слід в житті суспільства».
До участі в конкурсі запрошувалися історики, літературознавці, краєзнавці, журналісти та всі, кого цікавить така тематика. Надіслала декілька нарисів, зокрема, про клуб «Вишивальниць» і його засновницю Ірину Ольшанську та про жінок у погонах, які служать у Стрийській військовій частині. Днями зателефонували з Києва і запросили на нагородження.  
Хто ж визначав переможців? Я не знаю усіх цих людей (треба буде загуглити), які ввійшли до складу журі конкурсу та їхні звання вказують на серйозність і компетентність. Це член правління Національної спілки краєзнавців України, заступник головного редактора тижневика «Слово Просвіти» Євген Букет, журналістка, письменниця, член Національної спілки журналістів України Еліна Заржицька, голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських Жінок Лідія Купчик, заслужена артистка України, громадська діячка Світлана Мирвода, громадський діяч, засновник ГО «Вікімедіа Україна», керівник проекту «Жінка-УКРАЇНКА» Юрій Пероганич.
Нагородження переможців відбулося у Києві, 18 травня, під час презентації порталу «Жінка–УКРАЇНКА», в Домі освіти та культури «Майстер Клас» в межах «Артфоруму». Своє дітище представили засновники порталу Юрій Пероганич та його дружина Тетяна Череп-Пероганич. Вони зазначили, що творів, які заслуговують на високу оцінку, надійшло багато. 70 авторів представили 101 роботу.  «Вибрати з них найкращі –  виявилося непросто. Завдяки авторам, що надіслали на конкурс свої нариси, Україна відкриє для себе багато цікавих жіночих постатей, забутих і маловідомих імен, адже значна частина творів увійде до книги, яку присвятимо Дню Незалежності», - розповів Ю. Пероганич.
Організатори визначили дві номінації: загальна та «Жінка у борні за Україну». У Загальній номінації перше місце посів Богдан Мельничук (м. Тернопіль) за нарис «Співачка і цар (Соломія Крушельницька і Микола ІІ)». Друге місце: Олександра Коваленко (м. Дніпропетровськ), за нарис «Вогняна душа». Третє місце: Світлана Макаревська (м. Київ), за нарис «Дух часу, тепло душі…». Спеціальну відзнаку отримала Анна Багряна (Македонія), за серію нарисів «Видатні українки».
Переможців у номінації «Жінка у борні за Україну» визначила український політик, голова Львівської обласної державної адміністрації Ірина Сех. Перше місце посіла Карпенкова Наталія (м. Стрий) за нарис «Хвала, за те, що у армійському строю, Вітчизну, як дитину, надійно захищаєте свою…». Друге місце: Лоїк Ольга (м. Київ) за нарис «Дівчина зі світлини». Третє місце: Кутняк Наталія (м. Броди) за нарис «Незгасна свіча Марти Гай».
Переможці отримали грошові премії, дипломи та сувеніри з логотипом порталу «Жінка-Українка», а також гравюру Богородиці Благодатної від музею Якубовські (м. Кїв), яку відбито тиражем усього 1000 екземплярів старовинним друкувальним кліше другої половини 19 століття. Визначили й дипломантів конкурсу: Оксана Маковець (США), Людмила Яцура (смт. Межова, Дніпропетровська обл.), Тетяна Кітчак (м. Тернопіль), Надія Онищенко (м. Ніжин, Чернігівська обл.), Наталя Ткачик (м. Київ), Анна Ліхота (м. Алчевськ, Луганська обл.), Микола Шот (м. Тернопіль).
Під час презентації виступили солісти Світлана Мирвода,  Леся Горова, Юлія Качула, Юрій Старчевод. Поети: Оксана Радушинська, Ярина Мавка, Тетяна Винник, Зоя Кучерява, Тетяна Іванчук, Юрій Шеляженко, Олена Гопчук, Світлана Макаревська, Юрій Тітов, Галина Фесюк. У межах презентації також відбулася  виставка книжок героїнь порталу (Наталії Дев’ятко, Еліни Заржицької, Любови Сердунич, Наталії Крісман, Оксани Маковець, Любов Відути, Надії Таршин, Світлани Талан, Галинки Верховинки та багатьох інших. Завершилося свято частуванням тортом від засновників порталу Юрія і Тетяни Пероганичів.

Наталія КАРПЕНКОВА

P.S. Колектив газети «Фортуна» вітає свою колегу, члена Національної спілки журналістів України Наталію Карпенкову з перемогою у конкурсі нарисів «Жінка в історії», зокрема, за І місце у номінації «Жінка у борні за Україну». Бажаємо й надалі залишатися на вістрі подій, нових творчих злетів та перемог.
 
< Попер.   Наст. >

Нові оголошення

Зараз в ефірі

Новий
19:00Серця трьох
УКРАЇНА
19:00Сьогодні
Enter-фільм
18:05Х/ф "Версія полковника Зоріна"
К1
19:00"Орел і Решка"
ТОНІС
19:00В гостях у Дмитра Гордона. Левон Оганезо ...
Інтер
19:00Ток-шоу "Стосується кожного"
СТБ
18:30"За живе!"
1 Національний
19:20Перший на селі
Наше кіно
19:00Х/ф "Червоне і чорне"
5
19:00Час новин
NІCKELODEON
19:05Санджей і Крейг
ІCTV
19:20Надзвичайні новини з Костянтином Стогніє ...
Natіonal Geographіc
19:25Розслідування авіакатастроф
ДИТЯЧИЙ СВІТ
18:00Х/ф "Недопесок Наполеон ІІІ" , м/ф "Два ...
ТЕТ
18:50Панянка-селянка
МЕГА
19:00Легенди карного розшуку
ФУТБОЛ
19:05Чемпіонат Іспанії. Огляд туру
2+2
19:20Т/с "Схватка"
Advertisement
  Rambler's Top100