МИ ПАМ’ЯТАЄМО! МИ СИЛЬНІ!

24 листопада о 16.00 год. стрияни, як і всі свідомі українці запалили свічку пам’яті за жертвами голодомору 1930-33 років. 85-ті роковини геноциду українського народу відзначали скорботними заходами на території Меморіального комплексу «Борцям за волю України» під гаслом «Ми пам’ятаємо! Ми сильні!».

Перед входом до Меморіалу розміщено пересувну фото-документальну виставку «Україна. 1932-1933. Геноцид голодом». Зібрані фотографії, історичні довідки та документи 30-х років надані Українським інститутом національної пам’яті. Матеріали виставки свідчать про страшний злочин проти українського народу. Про це варто знати кожному. Тому виставка пересувна – до березня 2020 року експозиція побуває в усіх куточках України.

Після панахиди та спільної молитви за невинно убієнних голодом українців було запалено свічки біля Стіни скорботи. Учні Стрийської ЗОШ №10 підготували тематичну літературно-музичну композицію. Перед загальноукраїнською хвилиною мовчання методист відділу освіти Ірина Суховерська розповіла цікаві факти про дослідження голодомору в Україні науковцями різних країн.

Фото Наталії КАРПЕНКОВОЇ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: