Звітуємо перед громадою

Часто чуємо запитання та відгуки від людей: «Де знаходяться місцеві партійні осередки, де їх шукати? А що депутати зробили? Тільки перед виборами щось роблять, нічого не роблять, або якщо й роблять, то для  піару». Так, нині людей турбує, а більше дратує, що багато хто з політичних партій з’являється тільки перед виборами, імітуючи громадську активність. Такі політичні сили є, але це точно не про «Європейську Солідарність». Отож для тих, хто хоче бачити реальні кроки та досягнення і  зробити свій висновок за кого голосувати 25 жовтня, – надаємо звіт осередку Стрийської міської організації партії «Європейська Солідарність».

Якщо звернутись до історії створення та діяльності партії, то з 2015 року у нашому місті запрацював осередок даної політичної сили, що на  Майдані Ринок, 34/1, а її головою був обраний Сергій Ковальчук – генеральний директор поліграфічної фірми «Видавничий Дім «Укрпол». На місцевих виборах 2015-ого депутатами VII демократичного скликання Стрийської міської ради від партії, яка тоді мала назву Політична партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність», а нині перейменована на Політичну партію «Європейська Солідарність», стали шестеро депутатів: Ковальчук Сергій Миколайович, Равлінко Ігор Ярославович, Зрайло Іван Іванович, Маланчук Ігор Йосипович, Кам’янка Володимир Степанович та Михайльо Віталій Васильович.

За звітний період у громадську приймальню Стрийської міської організації партії «Європейська Солідарність» звернулися тисячі людей. Депутати Стрийської міської ради фракції «ЄС» доклали чимало зусиль, щоб виправдати довіру виборців, які п’ять років тому віддали за них свої голоси – сумлінно виконували взяті на себе обов’язки, та діяли в рамках закону. Плідно працюють депутати у профільних комісіях, чергових і позачергових сесіях міської ради. Варто наголосити, що координує роботу громадської приймальні  партії «Європейська Солідарність» та допомагає депутатам в організаційних питаннях Ольга Сенета.

Впродовж виборчої каденції в перші тижні кожного місяця у громадській приймальні відбуваються прийоми депутатів фракції, що є для жителів м. Стрия – можливість вирішити проблемні питання.

Передусім депутати спрямовували свої зусилля на відстоювання інтересів громадян, тому в осередку функціонує громадський центр «Допомога», що знаходиться за адресою: Майдан Ринок, 34/1. Метою діяльності центру є захист прав громадян, зокрема, безкоштовну правову юридичну допомогу населенню надає юрист «ЄС» Юрій Рицак.

Юрій вже декілька років  консультує  жителів Стрийщини в приміщенні громадської приймальні та підказує, як бути почутим серед верхівки влади й досягти успіху у, здавалось би, безвихідних ситуаціях, оформити різні заяви, клопотання тощо.

За звітний період роботи депутатам та активістам партії вдалося реалізувати ряд важливих проектів. Зокрема, велику увагу було приділено героям Майдану та АТО, а також депутати досі постійно підтримують родини загиблих Героїв Небесної Сотні й АТО, яким дуже важлива допомога і підтримка, адже вони втратили найрідніших їм людей, які віддали своє життя за Україну і за кожного з нас.

Зокрема, депутати фракції «ЄС» ініціювали звернення до Міністерства оборони України стосовно виділення коштів на придбання житла дружині та синові загиблого учасника АТО Павла Коваля та родині Героя АТО Юрія Дяковського. Такі звернення було підтримано всім депутатським корпусом і вони мали позитивний результат. За ініційованими зверненнями депутатів від ЄС сквер, що по вул. Ю Липи, м. Стрия, названо іменем Героя Небесної Сотні Юрія Дяковського; було проведено ремонтні роботи у квартирі родини Героя Небесної Сотні Андрія Корчака. Також за сприяння депутатів вийшов наклад 300 примірників книг матері А. Корчака, світлої пам’яті почесної членкині «Союзу українок», політв’язня Дарії Корчак «Побачене і пережите».

За  ініціативи депутатів виділено кошти з міського бюджету на пам’ятники героям України: Андрію Корчаку, Юрію Дяковському і Павлу Ковалю. Депутат Володимир Кам’янка, заручившись підтримкою колег по фракції., зініціював проєкт спорудження пам’ятників Героям Небесної Сотні та Героям АТО в м. Стрий біля меморіального комплексу «Борцям за волю України» (вже реалізований на 80 відсотків). Також вагомим досягненням стало відкриття кімнати-музею герою А. Корчаку у школі № 2.

Крім того, депутатам вдалось реалізувати важливі соціальні проєкти в нашому місті. Зокрема, внесення змін до Статуту медичних комунальних неприбуткових підприємств в Стрию; збільшення фінансування на придбання медичних препаратів та  обладнання в медичні установи міста. З ініціативи депутатів Стрийської МО «ЄС»  виділялись кошти з міського бюджету на закупівлю ліків через міську соціальну аптеку для лікування учасників АТО, їх сімей, людей з особливими потребами, а також малозабезпечених верств населення; в приміщенні Стрийської Центральної міської дитячої бібліотеки ім. В. Стефаника в рамках реалізації проєкту «Бібліотека – територія добра і милосердя» відкрито мультимедійний центр для дітей з особливими потребами.

Голова партійної організації  «Європейська Солідарність», генеральний директор поліграфічної фірми «Видавничий Дім «Укрпол» Сергій Ковальчук, меценат, спільно з депутатами «ЄС» надає часту фінансову допомогу: зокрема в зону ООС було закуплено  кілька автомобілів для потреб військових та відправлені на Схід, а також були надані кошти на придбання електрозварювального апарату для зварки буржуйок і їх ремонту в зоні ООС; було закуплено бойлери для військового госпіталю м. Львів; постійна допомога військовій частині м. Стрия, спілкам учасників АТО та ветеранів УПА. Цінний подарунок  С. Ковальчук вручив садибі-музею Степана Бандери, що у с.Воля Задеревацька – патріотичний банер із зображенням епохи визвольної боротьби. Також за  спільні  кошти депутатів було встановлено пам’ятні дошки кільком полеглим воїнам в м. Стрий та в районних населених пунктах. Разом з тим, меценат С. Ковальчук фінансово підтримує медичні, навчальні, дошкільні заклади міста, церкви, а також “подає руку” потребуючим невідкладної фінансової допомоги мешканцям Стрийщини. Не можливо не згадати про велику кількість вкрай важливих засобів захисту, яку придбав для медичних установ Стрия Сергій Ковальчук, спільно з депутатами фракції «ЄС» в час пандемії коронавірусу –  маски, костюми, респіратори, пульсоксиметри тощо.

Також серед пріоритетів у Сергія Ковальчука та депутатів фракції «ЄС» є популяризація здорового способу життя серед підростаючого покоління. Тому вони постійно підтримують і сприяють розвитку багатьох видів спорту в нашому місті, зокрема: автомодельному, футболу, легкій атлетиці, тенісу, боксу та іншим. Також упродовж багатьох років депутати «ЄС» допомагають Стрийській міській та районній асоціації інвалідів у проведенні спартакіад; співпрацюють та надають спонсорську підтримку багатьом громадським організаціям  та спілкам Стрийщини.

Необхідно зауважити, що серед заслуг депутатів «ЄС» великий перелік складають опрацьовані звернення та сприяння громадянам, які були реалізовані на округах, закріплених за депутатами від «ЄС», а саме:

– ремонт внутрішніх дворів;

– асфальтування пішохідних доріжок;

– вирішення сусідських конфліктів;

– допомога у вирішенні матеріальних,  медичних, юридичних питань малозабезпеченим верствам населення;

– встановлення освітлення вулиць;

– встановлення дорожніх знаків;

– ремонт та встановлення дитячих майданчиків;

– ремонт каналізаційних труб;

– ремонт фасадів та шатрових дахів будинків тощо.

   Що стосується вшанування історичної пам’яті, то до релігійних чи державних свят депутати та активісти партії «Європейська Солідарність» влаштовують різні заходи, акції, конкурси малюнку тощо. Так, напередодні Великодніх свят для бійців у зону АТО відправили святкові гостинці; у День Конституції роздавали перехожим брошурки Конституції України; на День матері відвідували матерів полеглих героїв України; організували флешмоб пам’яті Павла Коваля до річниці його загибелі. Брали активну участь у заходах з нагоди Дня Незалежності України, Покрови Пресвятої Богородиці, Дня створення українського козацтва, Дня створення УПА, Дня Захисника України, Дня Гідності  та інших визначних дат.

Із впевненістю наголошуємо, що депутати фракції  «ЄС» і надалі сприятимуть розвитку нашого краю і допомагатимуть місцевим жителям у різних сферах суспільного життя. Громадськість має знати, що їхні права мають бути захищені, а інтереси представлені у вищих органах влади, адже неабияк важливою є допомога пересічному громадянину, який не в змозі самостійно їх вирішити.

Звісно, це тільки узагальнений перелік тих справ, які зробили депутати від ЄС за п’ять років, та водночас залишається багато проблем та нереалізованих проє ктів, які потребують значних коштів та детальнішого планування, тому команда ЄС йде на вибори-2020, щоб продовжити працювати на благо громади Стрийщини, відстоювати наші українські цінності та боротись із викликами, які є сьогодні в нашій державі. Віримо, що з новими можливостями, які будуть у новоствореній системі управління, ми зможемо досягти великих результатів!

Прес-служба «Європейської

Солідарності» Стрийщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: