Зимова казка своїми руками

На календарі зима, хоча погода за вікном поки не створює настрою наближенню свят. Саме тому цей святковий, дивовижний магічний настрій вирішила створити для всіх талановита дитяча фантазія. Учні шкіл міста Стрия, вихованці Станції юних натуралістів та Центру творчості дітей та юнацтва, які стали учасниками  уже традиційного конкурсу «Новорічна композиція», цьогоріч знову подивували нас безмежністю дитячої уяви та вмінням власноруч створити справжнє диво.

Будиночки з вати та сніговики зі шкарпеток, святкові віночки прикрашені сухофруктами, і навіть ялинки із макаронів – саме такі дивовижі оселились у  виставковій залі меморіального комплексу «Борцям за волю України». Та не тільки бажання створити святковий зимовий настрій надихало дітей створювати свої вироби, адже основним прагненням організаторів та учасників «Новорічної композиції» був заклик проти винищення  головного символу різдвяних свят – ялинки. Ліліана Опришко – методист СЮН розповідає: «Основним гаслом, яке ми пропагуємо – це не допустити вирубки живих ялинкових насаджень, а власноруч виготовити композиції. Всі бажаючі, які прийдуть на виставку, глянуть на ці творчі роботи, зможуть переконатися, що навіть з простих підручних матеріалів, з поєднання найрізноманітніших технік виконання, можна виготовити дуже цікаві речі і при тому зберегти життя живій ялинці». Щорічно гуртківці СЮН беруть участь у природоохоронній акції «Збережемо життя ялинці», своїми талантами показуючи стриянам креативну альтернативу лісовій красуні. Болюче питання браконьєрства в лісах з кожним роком стає все актуальнішим. Саме тому, навіть найменші жителі міста роблять все можливе, щоб привернути увагу до цієї проблеми.

Вишивка, квілінг, папє-маше, бісе-роплетіння, фітодизайн, вироби з при-родних  та штучних матеріалів, колаж – все різноманіття жанрів присутнє на виставці. Саме тому дуже часто журі важко визначити переможців, адже кожна композиція надзвичайно талановито створена. Та все ж їм вдалось відібрати найкращих у номінаціях: віночок, стилізована ялинка, новорічна картина чи колаж, новорічний букет, новорічна композиція та сюжетна композиція. Вироби переможців відправили на обласний етап конкурсу до Львова.

Галина Верес – директор краєзнавчого музею «Верховина» говорить: «Дуже важливо створювати святковий настрій саме разом з дітьми. Власне, ця виставка покликана прийти на допомогу нашим дорогим стриянам у передріздвяний час, тому ми щиро запрошуємо всіх. Приходьте до нас зі своїми дітьми. Я впевнена, що ця виставка надихне вас,  ви запозичите для себе якісь ідеї і розвините  їх в кращому творчому варіанті. Це і створить вам цей настрій».

З року в рік виставка конкурсу «Новорічна композиція» робить наше місто і наш світ прекраснішим, казковішим і щасливішим. Адже незалежно від погоди, економічної кризи чи політичної ситуації,  серця дітей продовжують сіяти, наче різдвяна зірка, благословляючи майбутнє на надію. Діти єдині, хто вміє перетворювати звичайні речі в дивовижні, і вчать дорослих, що казка існує, допоки в неї віриш. Завітайте на виставку робіт юних чарівників і віднайдіть для себе диво. А ще,  спробуйте створити зимову казку своїми руками.

 

Марія ПАК. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: