Засоби для захисту медиків

Благодійна організація «Фонд Карпінських» на своїй сторінці у Фейсбук повідомила про надання матеріальної підтримки шести медичним закладам Стрия. У якому йшлося: «Щойно стала зрозумілою уся серйозність ситуації з коронавірусом, ми, родиною Карпінських одразу прийняли рішення діяти на випередження».
Насамперед благодійники вирішили забезпечити засобами захисту самих медиків, тому що вони першими ризикують власним життям, захищаючи мешканців міста та їх дітей. Вже 20 березня, коли було чітко відомо, що потрібно стрийським медикам для ефективного протистояння смертельній інфекції, розпочався збір та закупка необхідних захисних засобів.

11 квітня, тобто через 22 дні після визначення потреби, шість медичних закладів Стрия отримали необхідну матеріальну підтримку: 4500 хірургічних масок одноразового використання, 600 респіраторів KN95, 222 комплекти захисних костюмів, які Фонд Карпінських придбав разом з Асоціацією Промисловців та підприємців Стрийщини та 35 безконтактних термометрів.

Найкоштовніше та найцінніше придбання – апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) благодійники передали у Стрийський пологовий будинок і для такого рішення були вагомі причини. По-перше, саме у пологовому є спеціалісти, які вміють працювати з апаратами ШВЛ. До того ж керівник пологового будинку Ігор Цимбала зобов’язався в особливо тяжких випадках захворювання на коронавірус, апарат разом зі спеціалістами передати до міської лікарні Стрия.

По-друге, коли пандемія закінчиться штучна вентиляція легень найбільше буде потрібна саме новонародженим та породіллям. Тож апарат продовжуватиме працювати заради найменших містян. Через це і модель обирали таку, щоб можна було ефективно використовувати для різних клінічних випадків. Зупинили свій вибір на “Biomed RS300”, яка якнайкраще відповідає потребам стрийських лікарів. Здатна працювати від різних джерел подачі кисню – кисневої системи, балонів та кисневих концентраторів. Крім того, ця модель ефективна для пацієнтів різної ступені тяжкості. До того ж, може працювати в режимах інвазивної та неінвазивної вентиляції легень, автоматично коригує дихальну функцію за параметрами ваги та росту пацієнта з кроком 1 мл, має спеціальні налаштування для неонатології.
«Мине карантин. Ми вийдемо на вулиці, обіймемо один одного і скажемо “дякую”! А згодом коронавірус в Україні стане історією. І ми впевнені, що ця історія буде про те, як ми, об’єднавши зусилля, проявивши хоробрість, чуйність, щирість, усі разом перемогли смертельний COVID-19. А зараз ми робимо для рідного міста найважливіше – захищаємо медиків, адже у випадку з коронавірусом підготовлений – означає захищений», – зазначила виконавчий директор БО «Фонд Карпінських» Марія Карпінська.

Прес-служба Фонду Карпінських

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

До уваги ПЕРЕДПЛАТНИКІВ! Стартувала передплатн

З 16 квітня Укрпошта розпочала передплату на газети і журнали на II півріччя 2020 року за друкованими каталогами.