ЗАПАЛІМО ФАЙНУ ВАТРУ! «УДЕЧ-ФЕСТ ІВАНА КУПАЛА»

Ніч з 6 на 7 липня насправді вважається дуже священною і чарівною. Думаю, кожен з нас хоч раз в житті мріяв і намагався знайти той особливий цвіт папороті, який виконає найзаповітніше бажання, адже цвіте тільки раз, саме в цю пору – в ніч на Івана Купала. Дівчата, з усім бажанням свого серця, щоб знайти щире кохання, плетуть вінки і пускають за водою, а парубки їх віднаходять і йдуть назустріч своїй долі.

Саме в ці дні в м. Жидачеві відбувався «Удеч-фест Івана Купала», який проводиться уже 3 роки поспіль. Авторами ідеї проведення цього значимого дійства, а також основними організаторами свята стала ГО «Народний легіон» в особах Ореста Гаврильчука і Тараса Матвіїва. Свою важливу працю до організації фестивалю доклали Львівська ОДА, Жидачівські РЦБС, РДА, районна рада і ще багато-багато меценатів, небайдужих до достойного дійства в ці липневі дні.

Стрий і Львів не лишився осторонь. Команда митців, яку зібрала Люба Хомчак, також взяли активну участь у фестивалі. «Оскільки так сталося, що останні роки дуже часто буваю в жидачівській бібліотеці і завжди найкращі враження від їхньої команди і творчого підходу до всіх заходів, які вони проводять. Тому зразу погодилася відвідати фестиваль “Удеч-фест Івана Купала». Все, що створили організатори було креативно, цікаво, а головне з любов’ю. Команда “Книжкового Дворика на колесах” теж гарно спрацювала. Було багато нових знайомств, цікаві читачі, багато з них дуже добре обізнані в сучасній літературі. Ці зерна любові до книжки, посіяні працівниками бібліотеки і освіти починають сходити», – зазначила Люба Хомчак.

Письменники, майстрині, барди – всі вони створили справжнє свято слова і музики, традиції та відчайдушної енергетики святого старовинного свята, яке несе в собі високу духовність і людську життєдайну наповненість. Кожен присутній мав змогу провести свої вихідні поруч з природою, книгою, піснею, поспілкуватись з улюбленими письменниками, по-справжньому по-українськи зав’язати хустину, отримати цікавий розпис на тілі, з’їсти смачного шашлика і запити холодним квасом.

Як коментує відома всій Україні письменниця Дара Корній: «Наспілкувалися з читачами, майже інтимно (сміється), віч-на-віч, звісно і фото зробили. Закінчився день, ні – не стрибанням через ватру, хоч на дійстві і це було. А закінчився він у стінах завжди привітної Жидачівської районної бібліотеки – творчі посиденьки, розмови про щастя і багатопоезії». Продовжуючи розмову пані Дари про місцеву бібліотеку неможливо не згадати «книгофею» цього неповторного закладу Любов Янклевич. Я думаю, всі присутні гості вам безмежно вдячні за теплу розмову в колі читачів та письменників.

Окрім зустрічей у біблі­отеці та розмов «тет-а-тет» з письменниками, звичайно була концертна музична програма. Своїм драйвом дивували «LOS COLORADOS», «ШОСТЕ ЧУТТЯ», KARNA, РОЯЛЬКІТ та ще багато інших.

Етно-ярмарка, майстер-класи ремесел, нічні екскурсії, форум книги, дитячі атракції, польовий хостел і обов’язково – справжня ватра. Все це діяло на фестивалі Івана Купала у Жидачеві.

Від себе, як учасника події в ролі музиканта та автора додам: «Ми навіть, у більшості, собі не уявляємо як це важливо і красиво, трепетно і значимо – оця річка Стрий, оце широке поле, як зелена скатертина, ці вінки з ромашок, соняхів…; цей сміх дітей і допитливі цікаві очі, що заглядають у нову книжечку і в голові вже сформували мільйон запитань до автора; цілі родини, які шукають в своїх буднях відпочинку і щиро душею прагнуть наближення до культури, до України, яке знаходять саме тут. Напевне саме це і хотіли вкласти у фестиваль організатори. І це все вдалося. Все було, як сказала Дара Корній, класно!»

До наступного року, до наступної папороті та ватри! Івана Купала – свято духовності, надії і мрії, а мрія у нас одна – мир.

Марія ПАК. Фото В. Бившева

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

НА СТРИЙЩИНІ РЕАЛІЗОВУВАТИМУТЬ 10 МІКРОПРОЕКТІВ НА СУМУ ПОНАД 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ