ВИБОРИ-2019. ДРОГОБИЧЧИНА Михайло ЗАДОРОЖНИЙ: «Завжди відстоюю інтереси тих громад, які за мене голосували»

Один з лідерів  передвиборчої гонки в Дрогобиччині є Михайло Задорожний  – політик із великим стажем, районний депутат кількох скликань, а  останні три каденції – депутат Львівської обласної ради.  У Верховну Раду Михайло Задорожний балотується уже втретє. На вибори йде під прапором  Європейської Солідарності. 

Проблематику рідного 121 округу Михайло Задорожний знає відмінно. Дрогобиччина великою мірою значно покращила стан доріг саме завдяки Михайлу Задорожному. У Львівській обласній раді Михайло Задорожний працював у комісії з питань дорожнього господарства, і саме завдяки його активності Дрогобицький регіон отримував на дороги кошти чи не найбільші в області.

Минулого тижня Михайло Задорожний провів прес-конференцію для журналістів, в ході якої ділився баченням розвитку Франкового краю, а також розповів, яка в цьому роль кандидата-мажоритарника. Буквально напередодні в інформаційному просторі проти кандидата поширили чорний піар, тож розмова почалася саме з цього.

«Минулої п’ятниці конкурент оприлюднив сфальшовану інформацію, у фейсбук мені почали йти погрози. Я звернувся в правоохоронні органи. Сподіваюся, що винних знайдуть і покарають. Але мені не привикати: щоразу, коли вигравав, без бруду не обходилось», – зазначив Михайло Задорожний. Він переконаний, що ця атака пішла тому, що саме в ньому його опоненти бачать найбільшого конкурента.

Щодо виборчої програми, то кандидат каже, що з 2012 та 2014 року вона практично не змінилася, бо більшість проблем в окрузі так і залишається невирішеними. Щоб максимально допомогти краю, хотів би працювати в Комітеті з питань місцевого розвитку, інфраструктури чи ЖКГ Верховної Ради України. На питання журналістів, як вдасться бути ефективним, якщо партія «Європейська солідарність» опозиційна, то Михайло Задорожний відповів, що не бачить у цьому протиріч. Каже, коли вирішуються питання економічного блоку, інфраструктури, господарництва, то тут всі партії зацікавлені голосувати на користь громад. Адже всі хочуть довести перед виборцями свою ефективність. Більшість економічних питань і навіть законів вирішується у Кабінеті міністрів. Активна співпраця депутата з Кабміном може забезпечити добрий результат на окрузі. Тож основне завдання мажоритарного депутата: комунікація між громадою і вищими органами держави. Депутат має бути тим посередником, який виносить головні  побажання громади та голів місцевого самоврядування до вищих владних інстанцій та відомств.

Михайло Задорожний вважає, що основна розбіжність між фракціями – світоглядна. Тому все, що  стосується питання мови, культури, проєвропейського курсу України, вступ у НАТО –  тут Михайло Задорожний безапеляційний. І цих принципів не поступиться за жодних обставин. Про все інше потрібно домовлятися.

Питання медичної реформи Михайло Задорожний розглядає в тому ключі, що вона ще не завершена, точна її оцінка можлива лише на фініші. Однак багато позитивних зрушень вже є. Первинна ланка вже зазнала позитивних змін, але й до вторинної дійде черга. Не все зразу. Мусимо  цей складний шлях пройти, як і наші сусідні європейські країни. Бо кращої альтернативи немає.

Торкнувшись теми створення ОТГ, Михайло Задорожний зазначив, що є прихильником децентралізації. Без цієї реформи в Дрогобиччину значно складніше буде залучати кошти державних субвенцій. Але створення ОТГ має бути у форматі, прийнятному для людей. Що стосується Трускавецької ОТГ, то однозначно, для ширшого  територіального  і економічного розвитку Трускавця створення ОТГ дало б великий поштовх. Але чи захочуть це довколишні села? Ось тут потрібно іти до людей і домовлятися.

Проблеми Стебницького полімінералу та й багатьох закинутих великих підприємств можна було б уникнути, якби не прогалини в законодавстві. При приватизації державного майна власник бере на себе певні зобов’язання перед місцевою владою. А-от наступний покупець цих зобов’язань вже немає. Саме тому за наслідки карстових проваль відповідальності ніхто не несе. Михайло Задорожний каже, що з проблеми проваль на рівні обласної влади вже напрацьована дорожня карта. Але тепер, при зміні влади, доведеться заново стукати у всі кабінети, щоб нові посадовці увійшли в курс справ. А це трата дорогоцінного часу. Що вкотре доводить, що у Верховну Раду Дрогобиччина має делегувати людину, яка добре обізнана з проблематикою та специфікою регіону.

Пора перестати купуватися на красиві обіцянки й  гучні гасла, а обирати людей за результатами їхньої діяльності. Михайло Задорожний порадив, якщо хтось обіцяє вам відновити роботу заводів та фабрик, то відразу ж женіть його геть. Бо це неможливо. Сам же обіцяє й надалі регулярно проводити зустрічі з людьми, як робить вже довгі роки, будучи депутатом ЛОР. Люди хочуть спілкування, хочуть бути почутими, на окрузі потрібно працювати постійно, а не тільки у час виборчих кампаній.

І направду, так як працює із виборцями Михайло Задорожний, варто брати приклад іншим депутатам всіх рівнів. Завжди серед людей, завжди відстоює інтереси тих громад, які за нього голосували. І хоча, як каже сам кандидат, у випадку його не обрання, робити з цього трагедії не буде, все ж розраховує на підтримку мешканців Дрогобиччини.

Ярина КОВАЛЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: