У Стрию відбувся «Євроавтопробіг» з нагоди річниці підписання безвізу з країнами ЄС

11 червня 2017 року Україна отримала безвізовий режим із країнами Європейського Союзу. Це стало можливим завдяки наполегливій роботі тодішнього президента Петра Порошенка, який із перших днів на посаді лобіював дане  питання. І попри скептичні оцінки більшості українців щодо  цього процесу,  йому успішно вдалось впровадити безвіз в Україні.

За даними прес-служби Державної прикордонної служби України, за  три роки безвізового режиму з Євросоюзом громадяни України здійснили 49 мільйонів поїздок до країн ЄС. Найпопулярніший напрям для поїздок – Польща. Також українці часто їздять в Угорщину, Румунію і Словаччину. Українцям стало простіше подорожувати країнами Європи, з’явилась можливість працевлаштування за наявності біометричного паспорта –  є змога приїжджати до країн Європейського Союзу з діловою або туристичною метою чи у сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.

Безвіз із ЄС  – це не лише можливість без зайвих перешкод перетинати кордон, але і насамперед – це знак з боку Європейського Союзу, що Україна може бути повноцінним членом цього співто­вариства. При цьому, пред­ставники «Європейської Солі­дар­ності» були не лише головними лобістами отримання безвізу із ЄС, але й на сьогоднішній день є головними лобістами проєв­ропейського ціннісного вибору України – саме «Європейська Со­лідарність» наразі є чи не єдиною політичною силою, яка публічно і послідовно відстоює проєв­ро­пейський зовнішньополітичний вектор руху нашої держави.

Тож, 11 червня команда «Європейської Солідарності» Стрия з нагоди третьої річниці от­римання безвізу з країнами Євро­пейського Союзу органі­зувала «Євроавтопробіг» вули­цями міста. «ЄС – це наш вибір і безвіз – це вагомий крок у цьому напрямку», – наголосив учасник флешмобу, депутат Стрийської міської ради  Володимир Кам’янка.

Ольга СЕНЕТА.

Фото Марії ПАК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: