«Можу стати реальним представником інтересів громади», – Юрій ЯКИМОВИЧ

Є люди, які роками працюють і мають досвід у багатьох сферах діяльності. Та настає момент, коли вони розуміють, що здатні на більше та можуть зробити багато корисних справ для рідного краю. До таких людей належить сорока восьмирічний Юрій Якимович – кандидат у депутати до Стрийської та Грабовецько-Дулібської ОТГ.

– Юрію Івановичу, Ви з 2005 року очолюєте завод залізобетонних виробів ВАТ «Галенергобудпром», що у с. Дуліби. Чому зараз успішний керівник вирішив балотуватися у депутати?

– Я ніколи не стояв осторонь суспільно політичних процесів в Україні та Галичині. Від часів студентського життя і дотепер. Кожен з нас хоче впливати на життя, зробити щось корисне у житті. Під час навчання у «Львівській політехніці» я брав активну участь у діяльності Студентського братства, і потім неодноразово докладався до роботи політичних рухів демократичного спрямування. Зараз склалась унікальна ситуація в Україні. Реформа місцевого самоврядування уже на фінішній прямій. Реальні повноваження і важелі передаються громадам. Це дуже і дуже потрібна реформа. Адже люди самі на місцях мають керувати своїм повсякденним життям, вирішувати який і де хідник зробити, скільки садочків відкрити, яких лікарів запросити на роботу в медичні заклади громади і так далі. Це майже революційна зміна. Переконаний, що мій досвід, енергія, а особливо те, що я йду до міської ради не один, а в складі великої команди, дозволить стати реальним представником інтересів мешканців громади.

– Які основні  тези Вашої  програми?

– Це чітка програма з пріоритетами, які визначаються самим життям. Я добре обізнаний із життям людей яких я можу представляти і життям громади. Найперше і найголовніше для мене не як і на що витратити кошти з бюджету громади, а як їх примножити і створювати умови, аби громада багатшала. Тепер в Україні тисячі громад, які конкуруватимуть між собою за підприємства, за розміщення у себе виробництв і бізнесів, тобто за платника податків, значна частина яких залишатиметься в громаді. Тож головні блоки моєї програми такі:

  1. Інфраструктура району. Адже бізнес не прийде на порожнє місце. А бізнес – це робочі місця, податки, участь у соціальних проєктах.
  2. Соціальні об’єкти. Мешканець має знати, що його дитина має місце в садку і школі чи професійно-технічній освіті, батьки отримають належну допомогу, а усі – достойне медичне забезпечення.
  3. Гуманітарно-просвітницька діяльність. Ми маємо забезпечувати тяглість традицій і підвищення освітнього рівня мешканців. В сучасному світі інакше не можна. Інакше нам прийдеться тягтись у хвості більш успішних.

Якщо детальніше, то розвиток будь-якої території у сучасному світі неможливий без розвитку інфраструктури. А це в першу чергу будівництво і ремонт доріг, ліній електропередач та комунікацій. Вирішуючи ці питання можна рухатись далі у розвитку регіону. Окрім питань, які відносяться до компетенції  ОТГ, також  вважаю за необхідне добиватись закладення в бюджет області коштів із капітального ремонту обласних доріг та модернізації ліній електропередач саме нашого району. Із цими двома питаннями тісно пов’язана проблема освітлення доріг як між селами так і внутрішньосільських. Адже таке освітлення відсутнє майже стовідсотково. Це нагальне питання яке потребує вирішення і я зможу його вирішити. Комунікації. В першу чергу тут я розумію телекомунікації. Не телебачення, як хтось може подумати (хоча і це потрібно), а роботу по проведенню якомога повного забезпечення кожного мешканця доступу до засобів зв’язку. Ми живемо у ХХІ столітті і комунікації у наш час вийшли на перше місце у забезпеченні якості життя людини, її мобільності та доступу до інформації. Такі наріжні принципи діяльності для покращення економічного становища району, сприяння його розвитку я би виділив. Це основа економічного життя людини. Але це далеко не все. Не менш важливим у моїй діяльності буде соціальний та гуманітарний напрямок. По-перше, болючою проблемою є стан, у якому знаходяться (де вони ще збереглись) фельдшерсько-акушерські пункти у селах. Відновлення, ремонт та наповненість існуючих та відкриття нових ФАП є пріоритетним завданням для мене. Використовуватиму усі можливості та важелі для того, аби якомога повніше вирішити цю проблему. По-друге, потрібно багато зусиль докласти до відновлення належного функціонування сільських бібліотек. Це основа для того, аби діти виростали розумними та інтелектуально розвинутими повноцінними людьми, громадянами своєї держави. По-третє, відновлення та приведення в належний стан сільських Просвіт та клубів. У цьому питанні має бути тісна співпраця як з обласною владою, так і з сільськими радами та головами і з церквою. Тільки гуртом ми можемо сприяти перетворенню цих осередків культури у звичні місця для цікавого проведення вільного часу. Також потребує уваги питання дитячих садків у селах. Чомусь у нас поширена думка, що у містах вони потрібні, а у селах діти й так виростуть. Добре як є дідусі і бабусі, які посидять з дитиною. А якщо немає кому? Вважаю за доцільне відновлення дитячих садків у селах, де їх немає та підтримання їх у належному стані.

– Якими цінностями у житті Ви керуєтесь?

– Є універсальні принципи, які насправді відомі давно. І для нас, як для людей християнської цивілізації, вони записані і прописані давно. Це цінності християнства. Ми можемо бути християнами чи атеїстами, консерваторами чи лібералами і так далі. Але є універсальні речі і вони записані давно. Не вкради, не вбий, дбай за батьків і дітей, поважай людей і їх власність. Я твердо впевнений у принципах християнської демократії, повазі до чесної праці, патріотизму і традицій. Поєднуючи це з новими викликами ми досягнемо успіху. Впевнений у цьому. Власне це записано в програмі «Європейської Солідарності» – гідність, патріотизм, відповідальність, демократія і справедливість. Це наріжні камені європейської цивілізації, і, відповідно, українські.

Розмовляла Софія ТЕЛЕФУС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: