Пам’ятаймо визначні дати в історії нашої Держави

30 червня 1941 року, після взяття Львова на­цистськими військами, до міста вступили і сили руху опору Степана Бандери. Того ж дня вони скликали віче та Національні збори. Отож, ОУН за підтримки митро­по­лита Андрея Шептицького таки проголосила про відновлення самостійності України та створила українсь­кий уряд з 15 міністрами, який очолив Ярослав Стецько.

За кілька днів після проголошення Акту про це дізнався Гітлер і особисто вимагав від Степана Бандери офіційно анулювати відновлення державності. Тоді німці заявили: «Ми не союзники, а завойовники». Проте Бандера категорично відмовився від умов Гестапо, а тому 5 липня 1941 року і був арештований уряд проголошеної кількома днями раніше відродженої Самостійної Української Держави на чолі з Ярославом Стецьком, а самого Бандеру посадили під домашній арешт у Берліні, потім запроторили до в’язниці, пізніше – до концтабору.

Вшановуючи цей визначний день в історії, 30 червня цьогоріч  в м. Стрию біля пам’ятника політичному діячеві Ярославу Стецьку відбулося віче, приурочене річниці проголошення Акту Незалежності України! Наголос був зроблений на подіях сьогодення, загрозі втрати незалежності України. П’ята колона кремля, засоби масової інформації, які фінансують промосковські сили, вносять розкол, сіють смуту, лунають заклики до об’єднання з московією, – це все може призвести до втрати і загибелі України.

І не даремно прозвучали на віче заклики Провідника ОУН Євгена Коновальця, які має пам’ятати кожний Українець: «Або здобудемо незалежність Держави Україна! Або віддамо життя і загинемо за свободу». Гарно сказав у своєму  виступі голова районної організації КУН, головний редактор газети «Заграва» Микола Магас, що всі здобутки п’ятого Президента України Петра Порошенка по утвердженню і розбудові України нова, теперішня влада всіма зусиллями старається звести нанівець. А Петра Порошенка тягають по судах, і хочуть засудити за те, що відстояв Державу Україна і не здав державних інтересів України. Активісти МО «Європейська Солідарність» і автор цих рядків, долучилися до вшанування Героїв. Слава Україні! Героям Слава!

 

Володимир КАМ’ЯНКА,

депутат Стрийської ради, член МО «Європейська Солідарність».  Фото Галини ДАНИЛЬЦІВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: