Виставка «Motanka UA»

У музеї Петра Обаля, що у м. Стрию знову нова міні-виставка на каміні. Її оформила молодший науковий працівник краєзнавчого музею «Верховина» Ірина Ханик.  На цей раз експонуються авторські роботи майстрині з Дрогобича Ірини Яким. У соціальній мережі Ірина обрала нікнейм   (nickname – інше ім’я) Motanka UA, де презентує широкому загалу українську ляльку-оберіг. Представлені мотанки  ошатно вдяг-нені та прикрашені.  Оглянути експозицію можна протягом вересня місяця.

Ірина Яким закінчила Львів-ську Комерційну Академію. Вивчаючи економіку та фінанси все ж знаходила час для хобі, яке з роками переросло в улюблену справу. На міні-виставці в Стрию побачите оригінальні та різножанрові ляльки. Це традиційні в українському од-нострої, мотанка-наречена та її дружби, східні красуні-царівни.

Під час створення мотанок важлива кожна дрібниця. Май-стриня передає ляльці свій настрій, думки та енергію. Кажуть, що ляльку-оберіг треба створювати відразу ціл-ком, тобто майстрині не дозволяється відво-лікатися та переривати творчий процес. Здавна вважали, що мотанка могла приносити лише добро. А ще  українська лялька-мотанка має обов’язкові елементи одягу, у яких є певне значення. Спідниця символізує землю, сорочка – позначає три часи: минулий, теперішній та майбутній; обов’язковими атрибутами є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Головний убір – очіпок, стрічка чи хустка – символізує зв’язок із небом.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

14 кандидатів претендує на посаду очільника Стрийської ОТГ