МИСТЕЦЬКИЙ КАРАНТИН. “ПРО СКЛО”

Така лаконічна та інтригуюча назва нової персональної міні-виставки Ірини Тимошенко. Вперше мисткиня представила власні вироби на широкий загал у березні 2018 року. Тоді її експозиція була  виготовлена технікою фьюзинг і називалася «Крізь призму скла». Й ось знову Стрийський меморіальний музеї Ольги Бачинської запрошує у крихкий світ дивовижних  робіт  застиглих у склі.

Авторка вернісажу багато років пропрацювала фахівцем комп’ютерної графіки та дизайну в рекламно-інформаційній газеті «Фортуна». Нині творча і спрагла до змін Ірина Тимошенко служить у Збройних Силах України. Та у вільний час продовжує опановувати таємниці взаємодії людини і скла.

Хенд мейдом Ірина займається ще зі шкільних років. Вона вправно володіє технікою витинанки, декоруванням пляшок (декупаж), виготовленням букетів з цукерок, квілінгом. Вважає, що власноруч виготовлені вироби прекрасна можливість для самовираження. Також радо ділиться своїми знаннями з дітьми. На її рахунку кілька нестандартних майстер-класів, які провела у цьому ж музеї для стрийських школярів. Зокрема, навчала виготовляти головний атрибут Великодня – писанку у незвичній техніці «шеббі-шик»; листівки у техніці “кірігамі” та “поп-ап” та  провела майстер-клас з тиснення на фользі, де  навчила виготовляти листівки-чеканки.

Одне з останніх захоплень творчої натури – це вироби зі скла. Власне, результат «приборкання» скла в домашніх умовах відвідувачі музею мають змогу побачити на виставці. Тут представлені прикраси зі скла, флораріуми, підсвічники-вази, дзеркальний декор і  все це можна практично використовувати в побуті. Вироби виконані в різних вітражних техніках: тіффані, розпис по склу. В деяких прикрасах використані одразу дві техніки: фьюзинг та тіффані.

Про своє захоплення Ірина може розповісти багато. На її переконання для того, щоб втілювати креативні ідеї в життя, головне велике бажання, посидючість, наполегливість і цілеспрямованість, бо не завжди з першого разу все вдається. А ще радіє, бо дає «друге життя» склу переробляючи використані пляшки. І новий результат зазвичай є набагато красивішим.

Запрошуємо стриян та гостей міста відвідати музей, щоб дізнатися все «Про скло» і побачити плоди натхнення та копіткої праці невтомної до опанування нових технік  Ірини Тимошенко. Ви зможете розгледіти оригінальність кожного елементу. Переконатися, що речі, зроблені власними руками, несуть любов і тепло майстра. До речі, якщо вас зацікавить якийсь з виробів побачених на виставці, чи виникне бажання замовити щось оригінальне, – є можливість зв’язатися з майстринею.

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: