ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРІВ-2020. Готуємось до виборів разом з «Європейською Солідарністю»

Уже традиційно будемо дізнаватися більше про специфіку виборів, які відбудуться 25 жовтня, від кваліфікованого юриста  Юрія Рицака.

У попередньому випуску «Фортуни» були роз’яснення щодо основ виборчого процесу, а саме: що таке ОТГ, яким чином будуть обирати голову й депутатів Стрийської ОТГ та інші.

Сьогодні  ж трохи вглибимося в деталі і розглянемо такі питання:

Для чого потрібно змінювати виборчу адресу для голо­сування?

Першого січня 2020 року набрав чинності виборчий кодекс, який надає право кожному виборцю змінити виборчу адресу для голосування за місцем фактичного проживання. Тобто, якщо виборець зареєстрований в одному населеному пункті, але фактично перебуває в іншому з різних причин, він має можливість голосувати за місцем фактичного проживання (перебування).

Наприклад, виборець зареєстрований у місті Львів, але фактично проживає (перебуває) у  Стрию. В такому випадку він має право  звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців у місті Стрий та змінити адресу для  голосування.

Зауважую: в такому випадку виборець буде обирати голову та депутатів Стрийської ОТГ.

Яка процедура зміни виборчої адреси для голосування, які документи для цього потрібно і куди звертатись?

Для зміни виборчої адреси для голосування необхідно звернутися до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання (наприклад, в місті Стрий цей відділ знаходиться у Стрийській міській раді) та подати заяву. Із собою необхідно мати паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення, якщо громадянство набуте недавно).  Після подачі заяви впродовж 15 днів відділ ведення державного реєстру виборців зобов’язаний видати вам повідомлення.

Як перевірити що змінена виборча адреса?

Після отримання повідомлення про зміну виборчої адреси можна перевірити оновлену інформацію, зайшовши на сайт державного реєстру виборців (розділ «Особистий кабінет виборця»). Окрім цього, після початку виборчого процесу на дільниці передадуть попередні списки виборців, тому можна прийти на виборчу дільницю та перевірити свої дані в попередньому списку виборців.

Необхідно не затримуватися зі зміною виборчої адреси для голосування, оскільки вищенаведеною процедурою можна скористатися до 10 вересня 2020 включно.

Далі – більше.  Чекайте наступних випусків.

 

Прес-служба «Європейської Солідарності» Стрийщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: