ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРІВ-2020. Готуємось до виборів разом з «Європейською Солідарністю»

У попередньому випуску  юрист «Європейської Солідарності» Юрій Рицак  роз’яснив  та вчасно нагадав нам про  важливий аспект виборчого процесу, а саме можливість зміни адреси для голосування на виборах 25 жовтня 2020 року (змінити адресу для голосування можна було лише до 10 вересня). Багато виборців скористалось цим правом, про що свідчать відгуки в соціальних мережах.

Сьогодні ж юрист з виборчого права розтлумачить нам  систему виборів за якою будуть обиратись депутати сільських, селищних, міських рад.

За якою системою будуть обиратись депутати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року?

Система виборів, за якою будуть обиратись депутати місцевих рад залежить від кількості виборців в конкретній ОТГ. В громадах, з кількістю виборців до 10 тисяч, депутатів будуть обирати за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В громадах, з кількістю виборців  більше 10 тисяч, депутатів будуть обирати за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій партій у територіальних виборчих округах.

Що означає мажоритарна система відносної більшості в багатомандатних виборчих округах і як там обиратимуть депутатів?

Мажоритарна система передбачає самовисування кандидатів у депутати, або висування місцевими організаціями партій. Територія громади, в якій буде здійснюватись висування кандидатів поділяється на багатомандатні виборчі округи. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Середня орієнтовна кількість округів залежить від кількісного складу відповідної ради. Наприклад, у громаді, з кількістю виборців до 10 тисяч,  кількісний склад ради – 22 депутати. В таких громадах кількість округів буде визначатись, як ціла частка від ділення кількісного складу відповідної ради на 3 і від  суми ділення береться ціле число  (тобто за такою формулою: 22/ 3= 7).

Такі виборчі округи утворюються відповідною територіальною виборчою комісією (сільською, селищною) і при утворенні комісія визначає кількість мандатів на кожному окрузі, тобто кількість депутатів, які на ньому мають бути обрані. Наприклад, комісія визначила кількість мандатів на окрузі – 4. На даному окрузі зареєструвалось кандидатами у депутати 10 осіб. В такому випадку обраними будуть вважатися четверо кандидатів, які набрали найбільшу підтримку виборців, порівняно з іншими зареєстрованими кандидатами на відповідному окрузі, які брали участь у виборах.

Про виборчу систему, за якою будуть обирати депутатів у громадах  з кількістю виборців більше 10 тисяч,  читайте в наступному випуску.

Прес-служба «Європейської Солідарності» Стрийщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: