Волейбол. Кубок Юрія Брунцвіка-2021

Ось уже протягом двадцяти одного року в нашому славному спортивному місті Стрию, на початку березня  у спортзалі ДЮСШ міськвно проходить регіональний турнір з волейболу, присвячений світлій пам’яті відомого далеко за межами Стрийщини тренера з волейболу Юрія Андрійовича Брунцвіка. Не став винятком і цей рік.

Юрій Андрійович Брунцвік народився 7 березня 1934 року у с. Гукливе Воловецького району Закарпатської області. У 1957 році закінчив Львівський інститут фізичної культури. У тому ж році розпочав трудову діяльність у Стрийському технікумі механізації та електрифікації сільського господарства. У 1959 році перейшов на роботу в Стрийську міську дитячо-юнацьку спортивну школу (ДЮСШ), де очолив секцію жіночого волейболу. У 1990 році його було призначено директором Стрийської міської ДЮСШ. Понад 40 років Ю. Брунцвік віддав волейболу, виховавши за цей час багато збірників міста, області та України. Серед його вихованок є чемпіони області, призери чемпіонатів України, багатьох всеукраїнських та всесоюзних турнірів. У 1999 році він вийшов на пенсію. А 25 січня 2001 року перестало битися його серце. Ім’я Юрія Андрійовича навічно вписано золотими літерами в історію спортивної Стрийщини.

Хотів би зазначити, що перші чотирнадцять турнірів відбувалися серед ветеранських жіночих команд. З 2016 по 2020 роки організатори вирішили дещо змінити формат змагань, запросивши юнацькі дівочі волейбольні команди. Отож, у понеділок, 8 березня, відбувся XX регіональний турнір – Кубок Юрія Брунцвіка, в якому взяли участь чотири ветеранські жіночі команди з Івано-Франківська, Надвірної, НУ «Львівська Політехніка» та Стрия. Організаторами турніру виступили: відділ фізичної культури та спорту, управління культури, молоді та спорту (УКМС) Стрийської міської ради та Стрийська ДЮСШ міськво. Під час урочистого відкриття турніру пролунав Гімн України, капітани команд підняли Державний прапор України. Далі усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Ю. Брунцвіка, а організатори змагань доручили Роману Мазяку та Руслану Каліцуну покласти вінок на його могилу. Учасників та гостей турніру привітали начальник відділу фізичної культури і спорту (УКМС), майстер спорту України Руслан Каліцун, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, директор Стрийської міської ДЮСШ Микола Столярський, заступник директора Стрийської ДЮСШ міськво Дмитро Шнайдер. Усі вони побажали учасницям турніру вдалих стартів та мирного неба. Головний суддя турніру – суддя національної категорії Дмит­ро Шнайдер. Ігри проходили по круговій системі. У розмові зі мною Дмитро Йосипович відзначив, що усі команди показали високий рівень підготовки та жагу до пере­моги. Боротьба точи­лася не лише за кожну виграшну партію, але і за кожне залікове очко. Наводжу технічні результати усіх матчів: Стрий – «Львівська Політехніка» 0:2, Стрий – Надвірна 2:0, «Львівська Політехніка» – Івано-Франківськ 2:0, Стрий – Івано-Франківськ 2:0, Надвірна – «Львівська Політехніка» 0:2, Надвірна – Івано-Франківськ 2:1. У підсумковому результаті переможцем Кубка Юрія Брунцвіка-2021 стала збірна команда «Львівська Політехніка» – 6 залікових очок. Друге та третє місця відповідно посіли команди Стрия (4 залікових очка) та Надвірна (2 залікових очка). Оргкомітет визначив кращих у своїх командах: Львів – Тетяна Дутчак, Стрий – Уляна Дитко, Надвірна – Леся Юринець.

Переможець та призери XX ювілейного регіонального турніру – «Кубок Юрія Брунцвівка»-2021 нагороджені кубками, медалями та грамотами, а кращі гравці у командах – пам’ятними статуетками та дипломами.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото Романа КУПРАНЦЯ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: