Волейбол. Збірна ДЮСШ (Стрий) – тріумфатор турніру

Ось уже протягом дев’ятнадцяти років у березні місяці в спортзалі Cтрийської ДЮСШ міськвно відбувається регіональний турнір з волейболу, присвячений світлій пам’яті відомого далеко за межами Стрийщини тренера з волейболу Юрія Брунцвіка. Не став винятком і цей рік.

Юрій Брунцвік народився 7 березня 1934 року у с. Гукливе, Во­ловецького району Закарпатської об­ласті. У 1957 році закінчив Львівсь­кий інститут фізичної культури. У тому ж році розпочав трудову діяль­ність у Стрийському технікумі ме­ханізації та електрифікації сільського господарства. У 1959 році перейшов на роботу в Стрийську міську ди­тячо-юнацьку спортивну школу (ДЮСШ), де очолив секцію жіночого волейболу.

У 1990 році його було призначено директором Стрийської міської ДЮСШ. Понад 40 років Ю. Брунцвік віддав волейболу, виховавши за цей час багато збірників міста, області та України. Серед його вихованок є чемпіони області, призери чемпіонатів України, багатьох всеукраїнських та всесоюзних турнірів. У 1999 році він вийшов на пенсію. А 25 січня 2001 року перестало битися його серце. Ім’я Юрія Брунцвіка навічно вписано золотими літерами в історію нашої спортивної  Стрийщини…

Хотів би зазначити, що попередні п’ятнадцять турнірів відбувалися серед ветеранських жіночих команд. А з 2016 року організатори вирішили дещо змінити формат змагань, запросивши юнацькі дівочі команди. Отож, у середу, 8 березня, відбувся XIX регіональний турнір, присвячений світлій пам’яті Юрія Брунцвіка. У ньому взяли участь чотири волейбольних дівочих юнацьких команд 2005 р.н.: ДЮСШ (Новий Розділ), «Панчери» (Львів), ДЮСК «Спортовець» (Трускавець), ДЮСШ (Стрий). Організаторами цього турніру виступили: відділ молоді та спорту Стрийського міськвиконкому (начальник Оксана Лесишин) та Стрийська ДЮСШ міськвно (директор Олексій Кухар).

На урочистій церемонії відкриття були присутні головний спеціаліст відділу молоді та спорту Стрийського міськвиконкому Руслан Каліцун, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, директор Стрийської міської ДЮСШ Олексій Кухар, заступник директора Стрийської ДЮСШ міськвно Дмитро Шнайдер та інші. Усі вони побажали учасницям турніру вдалих стартів та мирного неба. Згодом присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Ю. Брунцвіка, а організатори змагань доручили Роману Мазяку та Руслану Каліцуну покласти вінок на його могилу.

Далі головний суддя «Кубка Брунцвіка-2019», суддя національної категорії Дмитро Шнайдер оголосив розклад матчів. Ігри проходили по круговій системі. У розмові зі мною Дмитро Йосипович відзначив, що усі команди показали високий рівень підготовки та жагу до перемоги. Боротьба точилася не лише за кожну виграшну партію, але й за кожне залікове очко. У підсумковому результаті переможцем турніру пам’яті Юрія Брунцвіка-2017 стала команда ДЮСШ (Стрий, на фото), яка з одинаковим рахунком – 3:0 по сетах перемогла збірні Нового Роздолу, «Панчери» (Львів) та Трускавця. Друге та третє місця, відповідно, посіли команди Нового Роздолу та Трускавця. Ось хто у складі збірної ДЮСШ (Стрий) «кував» перемогу: Божена Петриків, Андріана Павлик, Яна Столярська, Анастасія Римарчук, Юлія Іванус, Тетяна Бутитер, Лідія Кмошик, Анна Желізко, Кароліна Малетич.

Переможець та призери XIX регіонального турніру присвячений світлій пам’яті Юрія Брунцвіка були нагороджені кубками, медалями та грамотами від відділу молоді та спорту Стрийського міськвиконкому. Церемонію нагородження провели Руслан Каліцун та Дмитро Шнайдер.

Михайло ОЛІЙНИК. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Андрій КІТ: «Ми обираємо між свободою і рабством»

Народний депутат України Андрій Кіт звернувся до виборців Тимошенко, Гриценка, Смешка та Кошулинського із закликом підтримати Україну.