Волейбол. Потрійний тріумф учнів Стрийської СЗШ №10 .

Два перших місця та одне друге – такий феноменальний результат виступу юних волейболістів Стрийської СЗШ №10 на чемпіонаті України з волейболу в рамках проведення «Шкільної волейбольної ліги України» 2019 року, який проходив з 8 по 18 червня на штучному майданчику з пляжного волейболу санаторію «Гренада», який знаходиться на Арабатській стрілці, що у Херсонській області.

Усі три наші стрийські команди, що представляли Львівську область на цьогорічному чемпіонаті України, здобули два «золота» та одне «срібло». Пишаємося нашими дітьми та їх викладачами фізичної культури: Миколою Столярським та Романом Кошілем. Хотів би зазначити, що у фінальному етапі «Шкільної волейбольної ліги України-2019» взяли участь 29 юнацьких команд з 17 областей нашої України. Стрийські волейбольні команди були представлені у двох вікових групах: 2005 р.н.  – дівчата, 2002 р.н. – юнаки та дівчата.

Наші дівчата 2005 р.н. на одному диханні пройшли усю турнірну дистанцію і здобули впевнені перемоги над збірними: Чернівецької, Рівненської, Донецької, Хмельницької та Івано-Франківської областей з однаковим рахунком – 2:0 і закономірно стали чемпіонами України. У складі збірної Львівщини «кували» перемогу: Божена Петриків (к), Андріана Павлик, Тетяна Бутитер, Юлія Іванус, Яна Столярська, Кароліна Малетич, Анастасія Римарчук, Вікторія Марій. Крім того, юна стриянка Божена Петриків стала найціннішим гравцем чемпіонату України – приз MVP.

Команда юнаків Стрия серед 2002 р.н. також з однаковим рахунком – 2:0 здобула перемоги над командами Донецької, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Чернівецької та Дніпропетровської областей та стали чемпіонами України. У складі переможної збірної Львівської області виступали вихованці волейбольного клубу «Карпатська рись» та учні Стрийської загальноосвітньої школи №10: Олег Павлик (к), Дмитро Ващекін, Віктор Лапін, Ростислав Кошіль, Вадим Петрович, Назар Горбатий, Володимир Столярський, Владислав Буй, Максим Мельник. Здобула перемоги над Донецькою, Харківською, Закарпатською, Миколаївською, Чернівецькою та Дніпропетровською областями. Крім того, юний стриянин Олег Павлик став найціннішим гравцем чемпіонату України – приз MVP.

Наші дівчата 2002 р.н. також здобули перемоги над збірними: Полтавської, Сумської, Чернівецької та Рівненської областей – 2:0. І лише зазнавши єдиної поразки – 1:2 від команди Вінницької області посіли друге місце. У складі нашої команди на майданчик виходили: Марта Мацкова (к), Андріана Павлик, Юлія Хомин, Анастасія Автономова, Божена Петриків, Вікторія Песоцька, Софія Федорас, Тетяна Бутитер.

Переможці та призери чемпіонату України з волейболу в рамках проведення «Шкільної волейбольної ліги України» 2019 року отримали з рук організаторів турніру кубки, медалі та грамоти, а кращі гравці по амплуа – цінні подарунки.

У розмові зі мною, Микола Столярський зазначив, що цьогорічні переможці української шкільної ліги його підопічні вибороли право взяти участь у чемпіонаті світу, який відбудеться у серпні цього року. Однак все впирається у фінанси. Федерація волейболу України повністю екіпірує наших юних волейболістів 2002 р.н. та волейболісток 2005 р.н. А кошти на саму поїздку, проживання та харчування має винайти міський виконавчий орган. «Я впевнений, що без медалей ми не залишимося і маємо шанс поборотися за титул чемпіонів світу», – відзначив Микола Володимирович.

Все ж я сподіваюся, що наші міські чиновники винайдуть кошти для поїздки наших юних стрийських волейболістів для того, щоб вони мали можливість поборотися за звання чемпіонів та призерів світу-2019. Щиро їм бажаю досягнути цієї мети!

Михайло ОЛІЙНИК.

Фото Володимира Столярського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: