Відкрита  першість  Стрия-2020

У вівторок, 15 вересня на легкоатлетичних бігових доріжках відбулася товариська матчева зустріч між командами Борислава, Львова та Стрия у рамках відкритої першості Стрия з легкоатлетичного багатоборства серед юнаків та дівчат 2002, 2003-2004, 2005-2006, 2007-2008 рр. 

Організатором цих змагань виступили: відділ молоді та спорту Стрийської міської ради, а також майстер спорту СРСР з легкої атлетики, тренер Львівських КДЮСШ та обласної ШВСМ Любов Петри­нець. Вже вкотре меценатом цього турніру виступив голова Стрийської МО партії «Євро­пейська Солі­дарність», депутат Стрий­ської міської ради, генеральний ди­ректор поліг­рафічної фірми «УКРПОЛ», меценат, бізнесмен, майстер спорту України з автомодельного спорту, кандидат у майстри спорту СРСР з легкої атлетики Сергій Ковальчук. Також долу­чилися до цих змагань депутат Стрийської міської ради (фракція «ЄС») Іван Зрайло, директор Новороз­дільського дослідно-механічного заводу «Карпати» Анатолія Алексеєнко, приватні підприємці Андрій Юнашко та Юрій Капериз. Крім того, грошовими преміями було нагороджено  кращого тренера цих змагань та спортсменів, які посіли перші місця у своїх дисциплінах.

У цьогорічних змаганнях взяли участь близько 70 багатоборців, які тренуються в Стрийській ДЮСШ міськво, Бориславській ДЮСШ, Львівській комплексній ДЮСШ ім. Ю. Кутенка, ДЮСШ «Сокіл» (Львів). Вдалих стартів та перемог у спорті і на життєвій ниві на урочистій церемонії відкриття побажали: голова Стрийської МО партії «Європейська Солідарність», депутат Стрийської міської ради, генеральний директор поліграфічної фірми «УКРПОЛ», Сергій Ковальчук, головний спеціаліст відділу молоді та спорту Стрийської міської ради, майстер спорту України Руслан Каліцун, тренер Львівських КДЮСШ та обласної ШВСМ, майстер спорту СРСР з легкої атлетики Любов Петринець, депутат Стрийської міської ради Володимир Кам’янка, доцент Львівського Національного університету фізичної культури Галина Чорненька, заслужений тренер України, тренер Львівської КДЮСШ ім. Ю. Кутенка Олександр Степанов, директор Стрийської ДЮСШ міськво Олексій Кухар, методист Стрийської ДЮСШ міськвно Романна Маряк та інші. Головний суддя змагань – Любов Петринець (Стрий), секретарі змагань – Тамара Хімеон (Львів) та Василь Бобик (Стрий). Капітани команд підняли Державний прапор України. Любов Петринець оголосила порядок стартів легкоатлетичних дисциплін. Хотів би зазначити, що юнаки та дівчата 2002-2003 р.н. змагалися у легкоатлетичному п’ятиборстві, яке складається з: дівчата – біг 60 метрів з бар’єрами, біг на 800 метрів, стрибки у довжину, стрибки у висоту та ядро (вага 3 кг); юнаки – біг 60 метрів з бар’єрами, біг на 1000 метрів, стрибки у довжину, стрибки у висоту та ядро (вага 5 кг). Юніори та дівчата 2004-2005 р.н. змагалися у чотири­борстві, яке скла­далося: дівчата – біг на 60 м, стрибки у висоту, метання м’яча та біг на 300 м, юнаки – біг на 60 м, стрибки у висоту, метання м’яча та біг на 500 м. У програму двоборства (2005 р.н.) входили біг на 60 метрів та стрибки у висоту.

У результаті цікавих та захоплюючих змагань тренери мали змогу перевірити свій найближ­чий юнацький резерв для того, щоб мати змогу заявити своїх вихованців на обласні та всеукраїнські змагання.

Ось як виглядає трійка призерів у кожній з вікових груп (юнаки та дівчата): юнаки, 2002 р.н.: Назар Федунишин (Стрий, тренер – Михайло Тимків), Віталій Дахній (Стрий, тренер – Любов Петринець), Сергій Давидов (Львів);

2003-2004 рр.: Євген Гоцій, Станіслав Сиротюк (Стрий, тренер – Михайло Тимків), Дмитро Пархалюк;

2005-2006р.н.: Дмитро Гласов, Назар Гірчак, Роман Торос (Стрий, тренер – Любов Петринець);

2005 р.н.: Матвій Подола, Михайло Войтович, Захар Глотов;

Двоборство: Назар Гірчак, Сергій Бєліков, Юрій Вовчак;

Дівчата 2003-2004 р.н.: Юлія Юринець, Христина Пак;

2005-2006 р.н.: Соломія Бала, Наталія Лисик (Стрий, тренер – Ольга Льонгер), Олександра Кулакова;.

2007-2008 р.н.: Ольга Костельна, Яна Михайлишин, Анна Ушакова;

Юніори 100 метрів: Дмитро Гласов, Олег Заплатинський;

Юнаки 100 метрів: Андрій Горлата, Захар Глотов.

Двоборство: Софія Михалевич, Софія Зварич, Юлія Боєчко.

Найкращі тренер – Олександр Степанов, суддя – Василь Бобик.

Переможці та призери матчевої зустрічі Борислав-Львів-Стрий були нагороджені кубками, медалями, грамотами, цінними подарунками та грошовими преміями, а кращі тренер та суддя – грошовими преміями. Крім того, для усіх учасників змагань організатори та меценати накрили солодкий стіл.

Організатори змагань висловлюють слова щирої подяки Сергію Ковальчуку, Івану Зрайлу, Руслану Каліцуну, Юрію Каперизу та Андрію Юнашку за фінансову допомогу у проведенні цієї товариської матчевої зустрічі. У розмові зі мною Любов Петринець зазначила, що ці осінні змагання з легкоатлетичного багатоборства проходять вже втретє і вже стали традиційними із залученням юних легкоатлетів різних регіонів нашої області та сусідніх областей, які межують з нами. Любов Ришардівна просить зголоситися нових меценатів та спонсорів, які би допомогли втілити її задуми та плани, адже у здоровому тілі – здоровий дух.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: