Андрій ВЕСЕЛИЙ: «Люди, які хочуть змін у Дрогобицькій громаді — мої найперші союзники»

До дня виборів лишаються лічені дні. Від резуль­татів воле­виявлення громадян буде залежати, як житиме Дрогобицька громада в найближчі п’ять років.

Ми поспілкувалися з одним із лідерів перед­виборчих перегонів і найбільш реальних претендентів на посаду голови Дрогобицької ОТГ – підприємцем і головою Благодійного фонду Андрієм ВЕСЕЛИМ. Поцікавилися його планами, командою і баченням змін, необхідних для розвитку громади.

– Пане Андрію, до цих виборів Ви не були у політиці і не працювали в органах влади. Тож чому тепер берете участь у ви­борах, до того ж так ак­тивно?

– Ті, на кого дрого­би­чани покладали великі спо­дівання, виявилися неспро­можними працювати якісно, прозоро та ефективно. А я маю великий досвід і знан­ня, зокрема управлінські та фінансові, маю бачення, що і як треба змінювати.

Водночас навколо мене у бізнесі та по роботі Благодійного фонду сформувалась команда чесних, щирих, активних, професійних людей, гідних представляти Дрогобицьку громаду в органах місцевого самоврядування. Треба привести цих людей у владу! Вони точно будуть працювати краще багатьох неефективних депутатів і чиновників, нероб і корупціонерів.

Тож, як кажуть: Хто, якщо не ми, і коли, якщо не зараз?

Крім того, наразі Дрогобиччина підійшла до надто важливого періоду — створення і становлення нової, об’єднаної громади. У нашої ОТГ багато викликів: об’єднання сіл та міст, «добровільно-примусове» приєднання Стебника, слабка інфраструктура, економічний застій. І тому я боюся, що другого шансу побудувати заможну громаду у нас просто не буде.

– Команда Веселого йде на вибори депутатів Дрогобицької ОТГ у списку партії «ПАТРІОТИ УКРАЇНИ» під № 13 у бюлетені. Навіщо Вам партія?

– Виборчий кодекс дає можливість висувати кандидатів лише від партій. Тому неможливо привести регіональну команду професіоналів у місцеву владу без «партійних прапорів».

На щастя, нам вдалося висунути список саме від партії «ПАТРІОТИ УКРАЇНИ» — молодої політичної сили, не обтяженої скандалами або недостойними політиками.

Я ж балотуюся на посаду голови громади шляхом самовисування, бо, на мою думку, голова ОТГ має бути в першу чергу господарником, а не політиком. І працювати на благо усієї громади, а не однієї партії.

– У межах однієї Дрогобицької ОТГ поєднаються не тільки два міста зі своєю специфікою: Дрогобич і Стебник, але і багато сіл. Як нам стати справді об’єднаними?

– Громадяни хочуть від політиків простих речей: мати можливість їхати по якісній дорозі на добре оплачувану роботу, не перейматись безпекою та освітою дітей, гуляти у чистих світлих парках… Якщо влада створить умови для цього в кожному куточку громади, то, повірте, ніяких розмов про наші «відмінності» не буде.

Протиставлення Дрогобича і Стебника, міст і сіл, центру і всієї іншої громади — то «політиканство», штучно створений конфлікт.

Що пропоную я? Щоб представники Стебника та сіл громади мали свою трибуну в ратуші і прямий доступ до голови ОТГ. Хай це буде, наприклад, консультативна рада, до порад та вимог якої дослухатиметься голова та обрані депутати при ухваленні рішень. Вважаю дуже важливим, щоб голова ОТГ вмів слухати і чути кожного жителя громади.

– Перший крок Андрія Веселого на посаді голови ОТГ?

– Є безліч термінових, першочергових і невідкладних справ у громаді. Від аварійних будівель, у яких продовжують жити люди, наражаючи себе на небезпеку, до «сміттєвого» питання, яке ніколи не вирішиться само собою, якщо не вжити не­гайних та комп­лексних за­ходів.

Крім то­го, давайте пам’ятати, що новий голова ОТГ займе свою посаду напередодні зи­ми, тож має од­разу включитися у підготовку ре­гіону до цього періоду.

Але якщо казати глобально, то першим кроком має стати ретельний аналіз, аудит реального стану справ у громаді. Сьогодні ми як звичайні мешканці можемо оцінювати цей стан лише «неозброєним оком»: довіряти звітам влади та публікаціям на сайтах. Але новий керівник ОТГ має достеменно знати: як наповнений бюджет, що зроблено комунальниками за 5 років, чи всі бюджетники вчасно отримують зарплату, в якому стані інфраструктура, школи, лікарні по всій території громади — до найменших сіл.

– Кого Ви вважаєте своїм головним опонентом на виборах голови Дрогобицької ОТГ?

– Мої головні опоненти — це старі політики. Люди, які мали вже роки і навіть десятиріччя у владі різного рівня, але так і не скористалися цим шансом, не зробили прорив у розвитку Дрогобиччини. Це люди, які зараз обіцяють врятувати нас від тих проблем, які самі ж і створили.

Можливо, Ви й самі знаєте, що моїми прибічниками як кандидата на посаду голови ОТГ є багато людей з інших партій. І навіть дехто з моїх конкурентів по «бюлетеню». Нас об’єднує головне — прагнення змін у громаді. Ми хочемо вивести Дрогобиччину з застою: як політичного, так і економічного. Люди, які прагнуть того ж — мої найперші союзники!

– Багато з наших земляків зневірені та не хочуть навіть приходити на виборчі дільниці. Як би Ви закликали їх йти на вибори 25 жовтня та віддати свій голос?

– Справді, на зустрічах з виборцями бачимо, що багато мешканців Дрогобиччини налаштовані песимістично, не вірять кандидатам і політикам. Особливо це стосується населених пунктів, де проблеми не вирішуються роками. Якщо ви живете в аварійному гуртожитку в центрі Стебника або в селі, в якому немає ані ФАПа, ані дороги, то я розумію, звідки недовіра.

Я хочу донести таким людям, що попри зневіру й розчарування, голосувати потрібно. Без виборів, без перезавантаження влади змін у громаді точно не буде. Старі політики дадуть вам той самий результат!

Я щиро вірю, що наші земляки 25 жовтня прийдуть на виборчі дільниці і зроблять свій свідомий, відповідальний вибір. Від того, кого громада обере головою та хто стане депутатами місцевої ра­ди, безпосередньо залежить перспектива і розвиток Дрого­бич­чини!

Олег МАРЧЕНКО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: