«ВелоПоміч» — новий соціальний проєкт

4 червня cтартував новий соціальний проєкт «ВелоПоміч», велопробігом зі Стрия  (від пам’ятника С. Бандери) і проходив селами: Миртюки – Фалиш – Станків – Довге – Моршин – Баня-Лисовицька – Задеревач – Воля Задеревацька (музей-садиба С. Бандери с. Воля Задеревацька). Учасники велопробігу – кур’єри тихої акції «КАПТИК НАДІЇ» маршрутом передавали захисні маски для потребуючих.

Ідея проєкту полягає у створенні благодійного сервісу «ВелоПоміч» для доставки, за допомогою ве­лосипедистів та електровелосипедистів, медикаментів, їжі та надання іншої допомоги потребуючим, одиноким, старшим людям у Стрийському регіоні в часі епідемії коронавірусу.

Корпус волонтерів формується з учасників регіональних клубів «ВелоСтрий», «СтрийРОверСіті», «Велострийки», «Стрийські волоцюги» та небайдужих активних мешканців Стрийщини. Координаційну штаб­ну роботу здійснюватиме туристично-інформаційний центр «Стрий», у тісній співпраці з органами влади та соціальними службами.

Для реалізації проєкту створено групу у Вайбері, сторінку у «Фейсбуці». Інформація також розміщу­ватиметься у місцевих ЗМІ та на власному сайті. До створення бази потребуючих залучатимуться пред­ставники влади, голови сільських рад, працівники центрів соціальної допомоги, волонтери, активісти, самі потребуючі.

ТІЦ «Стрий» є співорганізатором проєкту «Клаптик надії» з пошиття захисних медичних масок. Під час карантину веловолонтери розвозять по Стрийщині матеріали для пошиття масок для майстринь. Забирають готову продукцію  мас­ки і передають їх потребуючим і в лікарні. Підписано меморандум про співпрацю з Стрийською РДА, Радою реформ Стрийщини, СГО «Новий Стрий», Громадською радою при Стрийській РДА. Створена сторінка про сервіс вело доставки на сайті ТІЦ «Стрий».

«На Стрийщині налічується 12730 людей старших 60 років. Громадський транспорт перестав їздити. Під час епідемії старші самотні люди, особливо по селах, фактично залишені наодинці зі своїми проблемами. Не завжди їх діти та родичі мають можливість відвідати і допомогти. Соціальні працівники з районного центру по тій же причині не можуть добратись до потребуючих. Та й їх лише 34 чол. на тисячі потребуючих. У багатьох селах немає  аптек, а відтак, і можливості придбати ліки і  маску.  Престарілим самотнім мешканцям району буває важко  дійти до магазину через все село, щоб купити їжу.  Крім того, особам старше 60-ти років, згідно з постановою заборонено виходити з дому.  Самотнім матерям з малолітніми дітьми неможливо вийти в магазин і придбати речі першої необхідності через ризик зараження дітей на вулиці і одночасно є небезпека залишати їх вдома самих. Так у нас виникла ідея запровадити цей проєкт», – розповів координатор проєкту Юрій Комарницький.

Микола КАРПЕНКОВ. Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: