Веб-портал Пенсійного фонду — зручна форма індивідуальних послуг

Мешканцям м. Стрия, Стрийського району та м. Моршина не обов’язково з кожним питанням йти в управління Пенсійного фонду. Завдяки електронному порталу можна здійснювати постійний контроль за своїми даними, що впливають на пенсійні права, отримувати необхідну інформацію і попередньо записуватись на прийом до фахівців.

Веб-портал portal.pfu.gov.ua надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління Фонду. Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування Пенсійним фондом через Інтернет є той факт, що веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально.

Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. У відкритому доступі (без реєстрації) на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, бланки документів, інструкції щодо їх заповнення тощо. Кожна застрахована особа попередньо зареєструвавшись у базі даних веб-порталу,  щомісяця може ознайомлюватися з  випискою із реєстру застрахованих осіб, де буде вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного єдиного внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж.

Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звернутися до нього з претензіями. Водночас і страхувальники, що також відтепер мають змогу отримувати виписки про стан розрахунків із Пенсійним фондом, бачитимуть, коли надійшли кошти у Фонд, чи не виникло заборгованості. Пенсіонери ж зможуть регулярно діставати відомості з власної пенсійної справи.

Там буде вказано вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо.

Кожен зареєстрований користувач зможе через портал подати запит у Фонд для підготовки йому довідок, інших документів у паперовому вигляді, домовитися про прийом керівника чи відповідальної особи в управлінні Фонду й навіть написати скаргу, на яку обов’язково в установлений законом термін йому прийде відповідь.

Є два способи реєстрації на веб-порталі Пенсійного фонду України:

Перший спосіб (I): подача заяви для реєстрації на веб-порталі

Для реєстрації заяви необхідно особисто відвідати орган Пенсійного фонду України.

Для цього вам потрібно:

– прийти до обраного вами органу Пенсійного фонду та оформити заяву (необхідно мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (ідентифікаційний номер));

– отримати розписку про одержання заяви та реєстраційний код. (Реєстраційний код необхідний вам для реєстрації на веб-порталі, отже, зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!);

– завершити реєстрацію, зайшовши на веб-портал ПФУ в мережі Інтернет: виберіть пункт меню «Реєстрація» в закладинці «Реєстрація за заявою» і заповніть реєстраційну форму.

Логін і пароль бажано вибирати такими, що не містять ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту ваших персональних даних.

Після реєстрації на введену вами електронну адресу надійде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

Другий спосіб (II):

он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Ключ ЕЦП може бути записано на будь-який електронний носій (наприклад, CD-RW диски, флеш-накопичувач USB) або на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).

Для онлайн-реєстрації на веб-порталі вам необхідно мати особистий електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Отримання електронного цифрового підпису відбувається в aкредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). Тaкі послуги можуть нaдавати як недержавні центри сертифікації ключів (за оплату), тaк і БЕЗКОШТОВНО – центри, створені пpи податкових органах.

Адреси отримання ключів та зразки заповнення заявок можна переглянути на сайті Центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби України – www.acskidd.gov.ua/reglament

Для отримання ЕЦП у Державній фіскальній службі потрібно принести в найближче регіональне представництво ДФС такі документи:

– заяву на реєстрацію для отримання посиленого сертифіката ключів;

– заяву на приєднання до договору «Про надання послуг електронного цифрового підпису»;

– копію та оригінал свідоцтва про державну реєстрацію (витяги з державного реєстру);

– копію та оригінал ідентифікаційного коду (ІПН);

– копії 1–4 сторінок паспорта та оригінал паспорта;

– порожній CD-R або USB-накопичувач для запису електронних ключів у потрібній кількості (для підпису та печатки знадобляться два CD-R або два USB-накопичувача).

Для авторизації за ЕЦП вам потрібно виконати такі кроки:

  1. На екранній формі «Вхід» у закладинці «За ЕЦП» ознайомитися зі списком АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів), ЕЦП яких підтримує Веб-портал ПФУ;
  2. Якщо ви маєте ЕЦП одного з цих АЦСК:

виберіть відповідний АЦСК; оберіть файл ключа; введіть пароль ключа.

  1. Якщо ви не маєте ЕЦП одного із запропонованих АЦСК, вам необхідно звернутися до запропонованих АЦСК та отримати ЕЦП.

Інформацію про отримання ЕЦП ви можете отримати через мережу Інтернет, залежно від АЦСК, обраного вами. Реєстрація на веб-порталі здійснюється тільки один раз!

Стрийський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ ПФУ у Львівській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: