Юні художники малювали Україну в день її народження

Кожен з нас з нетерпінням чекає дня народження, бо це особливий день у році, коли лунають привітання, отримуєш подарунки, панує святкова атмосфера. День Незалежності України – це теж особливий день для кожного українця, бо це день народження країни, яку ми любимо і прагнемо робити кращою. Карантин дещо став на заваді для повноцінного святкування 29-річчя незалежності та стрияни, спраглі за спілкуванням і святковим настроєм радо взяли участь в урочистостях від команди «Європейської Солідарності».

24 серпня, у День Незалежності України, у середмісті Стрия  активісти «ЄС» орга-нізували тематичний майстер-клас з обра-зотворчого мистецтва під відкритим небом. На майдані Незалежності біля пам’ятника  «Будителям» розташували мольберти за якими вихованці школи мистецтв (директор З. Куйбіда) малювали Україну. За задумом організаторів, депутатів Стрийської міської ради фракції ЄС Сергія Ковальчука, Івана Зрайла, Володимира Кам’янки усі малюнки та символічну карту України з дитячих долоньок відправлять у зону ООС для підняття бойового духу нашим військовим. Тож юні художники відчуваючи особливу місію творили натхненно та відповідально.

Директор Стрийського Вищого Худож-нього училища Роман Берездецький та викладачі училища й школи мистецтв консультували дітвору, при цьому даючи простір для фантазії та не впливаючи на вибір сюжетів і колористики. Та все ж синьо-жовта барва була присутня у кожному малюнку. Хлопчики і дівчатка малювали Україну мирну, квітучу, багату, радісну, усміхнену. Тим самим кодуючи її майбутнє в якому їм жити й творити.

Від організаторів, Іван Зрайло та депутат міської ради Ігор Маланчук вручали юним художникам подарунки і солодощі. А діти залюбки бацькалися у фарбі,  ставили відбиток своїх долоньок на мапі України та фотографуючись на    пам’ять, можливо навіть не усвідомлювали, що вони таким чином пишуть свою історію України, держави, яка попри незалежність юридичну продовжує її  виборювати дорогою ціною.

Залишається лиш мріяти, що Україна буде саме такою, якою її намалювали ці діти. Веселі, щасливі, кмітливі й талановиті, незаангажовані й патріотичні. Діти, батьки яких роблять все, щоб наша держава стала справді європейською та вільною від будь-яких рудиментів минулого. Діти, які змалечку знають гімн України, шанують герб і прапор, Героїв України й гордо промовляють: «Я українець!».

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

Змінилась організаційна структура ПрАТ «Львівобленерго»