У Дрогобичі 78 останків жертв НКВС із військовими почестями поховали на Полі Скорботи

У Дрогобичі  провели в останню путь та здійснили чин поховання 78 невинно убієнних українців, які стали жертвами червоного терору на наших теренах. Саме 14 липня 30 років тому у Дрогобичі було поховано 486 останків замордованих НКВС. Усі вони стали невинними жертвами так званої «червоної каральної машини смерті», яка діяла у Дрогобичі в 40-50 рр в катівні на Стрийській.

Більшовики не шкодували нікого – вбивали тих, хто був вірний Україні, висловлювався про її незалежність та плекав прадідівські традиції. Зухвалі лещата смерті червоних визволителів тільки у Дрогобичі вбили, звірськи зака­тували та позбавили життя кілька тисяч українців, серед яких діти та ненароджені. Викопані в Тюрмі на Стрийській у 90-х роках 486 останків невинних жертв продемонстрували світові – більшовики на західні те­рени несли не мир, а узурпацію влади, сльози та невинну смерть.

У 2018-19 рр. на території колишньої катівні на Стрийській, у саду, пошуковцями комунального підприємства Львівської облради «Доля» було здійснено нові розкопки. Громаду міста знову шокували – пошуковці виявили останки ще 78 жертв більшовицького терору.

У домовинах із національною символікою, в спільній молитві та панахиді на Площі Ринок та Полі Скорботи, тіла невинних жертв комуністичного терору у середу, 14 липня, із всіма почестями було віддано землі.

Траурна процесія формувалася на території церкви Петра і Павла. Там було відправлено панахиду за загиблими. Відтак скорботна колона, сформована із духовенства різних конфесій міста, небайдужих дрогобичан, представників військових формувань, ветеранів війни та АТО, представників влади міста і району, міст-сусідів, представників влади із Нової Каховки, представників апарату ЛОР та ЛОДА вирушили на Площу ринок. Там процесію уже очікували представники молодіжних об’єднань, політичних сил, депутати, військові, представники освіти, охорони здоров’я, культури, службовці міськради та громада тощо.

Загальноміську панахиду очолив владика Ярослав Приріз, єпископ – помічник владики СДЄ УГКЦ Григорій Комар, владика Дрогобицько-Самбірської Єпархії ПЦУ Яків та представники духовенства різних конфесій міста. За словами владики Ярослава Приріза – священний обов’язок усіх присутніх – пам’ятати невинних героїв та плекати пам’ять про них.

– Ці невинні жертви поклали своє життя на вівтар незалежності нашої держави та були страчені лиш за те, що любили Україну. Сьогодні як ніколи важливо усвідомити – наші східні терени знову розхитує ворог, розкопує наші могили та хоче відібрати наші кордони – тримаймо мужньо оборону і бережімо пам’ять про невинних жертв більшовицького терору, – наголосив у зверненні до велелюдної громади владика Ярослав Приріз.

Робити усе для того, аби нащадки тоталітарного режиму більше ніколи своїм чоботом не топтали наші землі та не сіяли зло – закликав усіх присутніх міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

– Це надзвичайно важливий день у нашій історії і я б хотів сказати, що пам’ять – це найважливіше, що творить людину. Бо людина без своєї історичної пам’яті – приречена на зло. Також ми повинні пам’ятати те, що будь яка ідеологія, чи комуністична, чи фашистська – об’єднана одним – ненавистю до людини. Ці ідеології наробили чимало лиха на наших теренах.

Непокаране зло цих ідеологій, їхні нащадки – сьогодні знову знущаються над нашим народом – вбивають наших воїнів на сході України. Скоро ми будемо розкопувати і на сході, і в Криму, і в Донецьку могили зухвалих злочинів цього режиму, Московії, яка воює із нами. Сьогодні іде поховання тих, кого пробували сховати 80 р. тому від усього світу, сховати із цими тілами злочин, який здійснили над невинними українцями. Та правда світу продемонстрована, невинні останки жертв більшовицького режиму нарешті нині знайдуть вічний спокій, – підкреслив у своїй скорботній промові міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Відтак слово мали Мирослав Глубіш, дрогобицький політичний та партійний діяч, екс міський голова Дрогобича 1990 -1994 рр, заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник, перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик.

– Пам’ятати про злочини тоталітарного режиму – наш святий обов’язок, але головніше – пам’ятати про невинно закатованих людей і ціну, яку вони заплатили за незалежність України. У час, коли нас атакує одвічний ворог, ми особливо усвідомлюємо ту ціну і маємо бути на сторожі захисту Батьківщини, – підкреслив у своєму виступі Андрій Годик.

Із Площі Ринок 78 домовин із невинними останками замордованих українців військові та траурна процесія, яка сформувалася із усіх присутніх, понесли на Поле Скорботи. На початку колони посадовці, міські голови, депутати, спільно з Тарасом Кучмою та його заступникам – Ігорем Германом, Андрієм Ковчем, Володимиром Коцюбою та Романом Москаликом, несли хрест, який потім встановили на могилі. На Полі Скорботи продовжили чин поховання та дали військовий салют. У пам’ять про подвиг закатованих українців присутні виконали Гімн України.

Додамо, на Полі Скорботи вже є 4 кургани, де поховані останки 486 невинних жертв. 14 липня 2021 року виріс п’ятий курган.

Джерело: Дрогобицька міська рада

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: