«Творчими шляхами душі» Тетяни Левченко

Приказка «Душу вкладеш – все зможеш» – це про Тетяну Левченко, роботи якої експонуються в музеї художника Петра Обаля, що в м. Стрию. Витончені вироби зі шкіри дбайливо підібрані майстринею по стилю й колористиці заворожують своєю досконалістю і гармонійно вписуються в інтер’єр камінної кімнати.

Це перша персональна виставка пані Тетяни, тому роботи до неї підбирала з особливим трепетом. Вишукані браслети і кольє, броші, перстні знайдуть поціновувачів і панянок, які  залюбки носили  б такі стильні аксесуари. Художня обробка шкіри – це хобі, яким мисткиня займається понад двадцять років попри викладацьку роботу майстром виробничого навчання Стрийського вищого художнього професійного училища. За фахом вона дизайнер меблів. Закінчила  Національний лісотехнічний університет  у Львові.

«Мої перші роботи зі шкіри – це були картини, ужиткові речі, аксесуари і вони  кардинально відрізняються від сучасних:  по стилю, дизайну, техніці виконання, – розповідає Тетяна. – Я удосконалювала знання й майстерність у роботі зі шкірою у професійних майстрів з Косівщини, читала багато тематичної літератури, проводила майстер-класи та зазначу, що тільки з досвідом приходиш до досконалої  техніки й розуміння того, що ти хочеш від шкіри та поєднання її з іншими матеріалами».

Головна порадниця майстрині її донька Поліна. Яка теж захоплюється мистецтвом, гарно малює, має тонкий естетичний смак і часто спостерігає, як мама чаклує над різнокольоровими клаптиками шкіри. «Ніколи не рахувала скільки у мене виробів, – ділиться з нами Тетяна. – Думаю, на ще одну таку ж міні-виставку вистачить. Вернісажі для митця потрібні, бо так отримуєш натхнення й бажання удосконалюватися».

Не дарма життєве кредо Тетяни Левченко: «Навчати інших може тільки та людина, яка постійно навчається сама». Попри викладацьку роботу вона багато читає, захоплюється живописом, батиком та   японською технікою   «кунісайга».  Для тих, хто вперше чує таку назву, розповімо, що «кунісайга» виникла через бажання переробити старе кімоно, точніше ще раз використати дорогий шовк. В Японії за основу брали дощечку і робили на ній надрізи по ескізу.  Вставляючи шматочки кімоно в отвори —  створювали справжні шедеври мистецтва. Зараз це захоплююче заняття поширене по всьому світу. «Кінусайга» – це клаптева техніка, де вам не буде потрібна ні нитка, ні голка.

Та повернімося до експозиції «Творчими шляхами душі». Запрошуємо відвідати музей П. Обаля і роздивитися та поди-вуватися вмінню талановитої жінки зі звичайних шматків шкіри  виготовити досконалий виріб достойний модних фран-цузьких бутиків. Можна лиш позаздрити студентам СВХПУ, які навчаючись у такій творчій атмосфері, де не лише готують висококваліфікованих спеціалістів, а й плекають таланти.

«Ми із захопленням оформлювали міні-виставку Тетяни Левченко, – каже молодший науковий  працівник музею Ірина Ханик. – Пошук талановитих майстрів, спілкування з ними, розуміння того, що ти першою доторкаєшся до ексклюзивних експонатів робить наші музейні будні святом. Відчуваєш себе причетною до краси створеної особливими людьми: творчими та  креативними».

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

ЗВАННЯ ПОЧЕСНОГО ДРОГОБИЧАНИНА –  ПОСМЕРТНО