Фрі-файт. Тріумф БК «Хануман» (Стрий)

У суботу, 12 грудня, у м. Львові, відбувся тра­диційний турнір «Цитадель-2020» з фрі-файту серед юнаків та дорослих.

Фрі-файт (від англ. free-fight, «віль­ний бій») – бойове мистецтво, український варіант контактних єдиноборств. Фрі-файт поєднує досвід багатьох бойових традицій світу в єдину систему, використовуючи найефективніші прийоми ведення поєдинку. За рахунок широкого діапазону дозволених технічних прийомів фрі-файт дає мож­ливість розвивати високу динаміку поєдин­ків. Підготовка спортсменів до змагань за системою фрі-файту комплексна і включає в себе різноманітні техніки для відновлення та забезпечення нормальної діяльності всіх процесів в організмі. Часом зародження фрі-файту прийнято вважати 1995 рік, коли було закладено основу Школи «Пересвіт». Основоположником Школи «Пересвіт» і стилю фрі-файт є Андрій Старовойт. Матеріалом для створення системи «Фрі-файт», з одного боку, стали знання, що збирались Андрієм Старовойтом по всьому світу в центрах розвитку бойових мистецтв. З іншого боку, фрі-файт увібрав дієві сучасні прийоми ведення бою, необхідні в різних ситуаціях.

У цих змаганнях взяли участь близько 100 бійців зі Львова, Івано-Франківська, Вінниці, Тернополя, Рівного та Стрия. Честь нашого славного спортивного міста вже вкотре відстоювали вихованці Стрийського бійцівського клубу «Хануман», які тренуються під керівництвом свого наставника Андрія Шапошнікова, якому в свою чергу допомагає молодий тренер, майстер спорту міжнародного класу України Богдан Базюк. У розмові зі мною Андрій Едуардович зазначив, що  його  підопічні вперше виступали у змаганнях з фрі-файту та досить успішно виступили і вибороли 2 перших та по одному другому і третьому місцях. «Хочу в першу чергу подякувати організатором турніру за можливість отримати бійцівський досвід у цей непростий для суспільства час», – зазначив пан Андрій.

У ваговій категорії до 57 кг, вікової групи 16-18 років перше місце посів стриянин Орест Кучер, який провів 2 бої та здобув 2 перемоги. У цій же ж ваговій категорії та віковій групі чільну трійку призерів замкнув стриянин Олег Бень­калович, здобувши при цьому 1 перемогу в 2-х зустрічах. У цій же ж віковій групі, але у ваговій категорії до 69 кг стриянин Роман Сербин виборов друге місце, програвши у фіналі своєму супернику. Як завжди на високому рівні виступив наш найтитулованіший вихованець БК «Хануман», майстер спорту міжнародного класу з кікбоксингу Святослав Гасюк. У ваговій категорії до 74 кг серед дорослих у своєму першому поєдинку Святослав больовим прийомом здобув перемогу. У півфіналі його суперник побоявшись взагалі не вийшов на бій. А у фіналі Святослав Гасюк вже на 20-й секунді нокаутом здобув перемогу.

Переможці та призери традиційного турніру «Цитадель-2020» з фрі-файту були нагороджені медалями та грамотами.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото Андрія Шапошнікова.

ФСК «Гарт» – СК «Візія» 1:2 (0:0).