Стрияни встановили Рекорд України

24 серпня Стрий з самого ранку вбрався у синьо-жовті барви. З нагоди святкування 30-ої річниці незалежності України, містяни різного віку у верхньому одязі синього або  жовтого кольорів зібралися на центральній вулиці міста, щоб взяти участь у флешмобі, який мав на меті встановити національний рекорд.

            Ідея належить Катерині Стельмах з місцевого телебачення. А організували перформенс:  Радіо Стрий FM,  Frech fm, TV ЛАН, Стрийська міська рада. Фінансова підтримка – Фонд Карпінських. За задумом присутні мали утворити живий ланцюг у кольорах національного прапора. Він починався від міської поліклініки і завершився біля колишнього магазину «Фуршет». Поки представники Книги рекордів України робили заміри й слідкували чи дотримано усіх вимог, стрияни співали «Червону руту», вигукували патріотичні гасла та фотографувалися, щоб залишити не тільки у пам’яті свою причетність до знакової події в історії міста.

                Тож, у категорії «Масові заходи, розміри» – найбільший живий ланцюг у кольорах прапора України – 455 м,  рекорд офіційно зареєстрували представники Книги рекордів України. Грамоти після спільного виконання Гімну України отримала Катерина Стельмах, Юрій Карпінський та міський голова Стрия Олег Канівець. Усі охочі могли залишити свій автограф позаду банера, який засвідчив рекорд стриян і тепер зберігатиметься у міській раді.

                «Дякуємо усім стриянам за єдність, за національну свідомість, за патріотизм та відданість українській ідеї. Стрий був першим містом де підняли синьо-жовтий стяг над адміністративною будівлею, ще до проголошення незалежності України тому й не дивно, що ми змогли першими встановити Рекорд, утворивши «живий прапор» та присвятити його Дню народження нашої держави. З Днем Незалежності! Слава Україні! Героям слава!», – наголосив Олег Канівець.

                Стрияни приходили родинами, колективами, з дру­зями. Своїми емоціями радо ділилися учасники встановлення рекорду. «Ми це зробили! Встановлено рекорд України – найдовший живий ланцюг у кольорах нашого стягу 455 м. Дякуємо усім, хто підтримав цікаву ідею. Знаково, що Стрий це зафіксував у такий важливий день для України – 30-річчя Незалежності. Радію разом з усіма», – заступник міського го­ло­ви Стрия Андрій Стасів.

                «І ми взяли участь у встановленні рекорду. Ми пишаємося і гордимося, що ми – українці», – члени ГО МО «Активуйся» Народного дому с. Добряни.

                «Ми, як тільки дізналися про таку акцію, то усією депутатською фракцією вирішили прийти й долучитися до встановлення рекорду в такий знаменний день для усієї України. Стрий продемонстрував єдність і патріотизм, бажання зробити своє місто відомим. Прийшли люди різного віку й професій за покликом серця і довели, що вміємо згуртуватися задля спільної справи», – зазначив голова Стрийської МО «Європейська Солідарність» Сергій Ковальчук.

Наталія Карпенкова. Фото автора. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: