Симптоми онкології кишечника

Симптоми онкології кишечника

Іноді колоректальний рак протікає безсимптомно або маскується під інші захворювання ШКТ. Але нижче ви знайдете найпоширеніші патологічні ознаки.

Симптоми колоректального раку

Регулярні вкраплення крові у випорожненнях та/або виділення свіжої крові в процесі дефекації;

Зміна характеру випорожнень (розрідження, ущільнення, зміна кольору);

Незрозуміла втома, втрата ваги;

Лабораторно діагностована анемія;

Переймоподібні болі в нижній частині живота;

Відчуття здуття живота чи невмотивовані позиви до дефекації (тенезми).

 

Важливо: при виявленні хоч однієї ознаки з переліку обов’язково проконсультуйтеся з терапевтом або проктологом. При ранньому виявленні близько 90% випадків колоректального раку легко піддаються лікуванню.

 

Детальний аналіз симптомів

 

Важливо пам’ятати, що більшість перерахованих станів можуть мати причини, відмінні від пухлини товстої кишки. Страх перед діагнозом раку не повинен утримувати вас від відвідування лікаря, а ймовірність, що знайдені симптоми можна усунути простою зміною навичок та підбором терапії. Давайте розберемося, які захворювання можуть маскуватися під колоректальний рак.

 

Вкраплення крові у випорожненнях

Неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, геморой або слизова тріщина можуть бути причиною прояву симптому. Велика кількість свіжої крові в стільці може вимагати звернення до відділення невідкладної допомоги.

Зміна характеру випорожнень

Поява нетипової форми, забарвлення та запаху випорожнень може вказувати на зміну дієти, ферментну недостатність або кишкову інфекцію. Поява слизу калових масах може вказувати на запальний процес.

Втома, втрата ваги

Ці “універсальні” симптоми можуть зазначати безліч станів: від хронічного стресу до порушень у роботі щитовидної залози. Обов’язково проконсультуйтеся з терапевтом та ендокринологом для визначення подальшої тактики лікування.

Лабораторно діагностована анемія

Тип анемії може вказувати на вигляд крововтрати (аліментарний дефіцит заліза, хронічна кровотеча, неопластичний процес тощо). Після проходження обстеження може знадобитися консультація гематолога.

Переймоподібні болі в нижній частині живота, тенезми

Дискомфорт з боку шлунково-кишкового тракту є звичайним явищем і може бути результатом неправильного харчування, харчової непереносимості, стресу чи інших факторів. Зверніть увагу на тип і періодичність болю, їх зв’язок із прийомом їжі та обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.

 

На закінчення

 

Не завжди відсутність симптомів означає повне здоров’я. Майте на увазі, більшість пацієнтів з діагностованим онкології кишечника повідомляють про відсутність симптомів до встановлення діагнозу. Старше 45 років? Колоректальний рак у найближчих кровних родичів? Не чекайте на появу симптомів і пройдіть скринінгове обстеження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: