«ТВОЄ СЛОВО, ТАРАСЕ, ЗОРЕЮ ОСВІЧУЄ ШЛЯХ…»

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу. Для того щоб вшанувати і віддати поклін Великому Пророку в перші дні весни у Народному домі с. Добряни проходив флешмоб «Слухай. Дивись. Я читаю Шевченка», де всі охочі мали можливість продекламувати вірші поета, а минулої неділі відбувся тематичний вечір присвячений 205-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, який підготувала директор Народного дому Любов Костів.

Не випадково об­раз Шевченка асо­ціюєть­ся найчастіше лише з одним при­життєвим портретом: з вусами, в кожусі, де поет подібний до літ­нього втомленого жит­тям селянина з Над­дніпрянщини. В цьому образі досить наївно, але виразно втілилося уявлення про стійкість Шевченка в захисті своєї національної іден­тичності. І сьогодні в часи війни обов’язком  кожного патріота України є прислухатися до Шевченкового слова, до його духовних заповітів, які ніколи не втрачають своєї актуальності.

Про роль і цінність для української нації Великого Пророка розповіла вчитель української мови та літератури  Добрянської основної школи Любов Соколик. А далі лунали Кобзареві слова у виконанні читців віршів: Руслана Данилківа, Яни Сидор, Софії і Надії Васів. У виконанні учнів художньої самодіяльності Добрянського Народного дому відбулася інсценізація «Тополя». Марта Васів та Андрій Дубик виконали пісні, присвячені Великому Генію. Народний хоровий колектив «Серпанок» (керівник Заслужений працівник культури Ігор Михайлів), якому громада с. Добряни безмежно вдячна за їхню нелегку працю, відданість і за те, що радують мелодійними музичними творами своїх численних слухачів, виконав низку творів Тараса Шевченка. А в кінці творчого вечора Його величний «Заповіт» разом виконали хоровий колектив та усі присутні в залі глядачі. І це стало ще одним доказом, що Україна починається з Шевченка. А майбутнє нашої держави дивиться на нас очима молоді. Тож вшановуючи пам’ять  Кобзаря, ми засіваємо в душі кожного зерна правди, які  мають зійти гарним врожаєм. Нехай цієї весни вибір кожного буде свідомим та гідним наших дітей та онуків, а небо над головою буде мирним.

Уляна ВАСІВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: