«Стрийська Шевченкіана» Ярослава Михайлюка

Стрийський краєзнавчий музей «Верховина», Стрийський осередок Всеукраїнського Братства шанувальників Т. Шевченка у виставковій залі музею меморіального комплексу «Борцям за волю України» (вул. Олесницького, 4) запрошують відвідати виставку із збірки Ярослава Михайлюка «Стрийська Шев­ченкіана», яку присвячено 205-й річниці від дня народження Великого Кобзаря.

На широкий за­гал представлено: графіку, живопис, вишивку, різьбу по дереву, прикраси з бісеру, світлини, кераміку, унікальні видання. У день від­криття Ярослав Ми­хайлюк провів екс­курсію для перших відвідувачів. Також гості декламували про­­роче слово Та­раса Шевченка різ­ними мовами, зо­кре­ма, художник Ми­рон Нестерчук – вір­менською, мист­киня Ізоліна Франків – латвійською, гро­мадський активіст Ігор Короташ – українською.  Експозицію можна відвідати до 21 квітня.

У мистецьких колах Стрия і зрештою, далеко за межами нашого краю Ярослава Михайлюка знають, як колекціонера, шевченкознавця, голову Братства шанувальників Т. Шевченка і невтомного популяризатора шевченкіани. Два роки тому за вагомий вклад у культуру міста  та  з нагоди 70-річчя від дня народження його було нагороджено премією «Благодійного фонду Віктора Романюка».

У його приватній колекції тільки книг понад 600 екземплярів, а ще репродукції 150 картин самого Тараса Шевченка, колекційні монети, значки, поштові листівки, скульптури, сувеніри, тобто – все, що пов’язано з Кобзарем. Пан Ярослав має заповітну мрію, щоб увесь зібраний роками унікальний матеріал став експонатами музею ім. Шевченка. Наразі частину колекції розміщено у «Шевченківській світлиці», яка знаходиться у м. Стрию у виставковій залі, що на вул. Шевченка, 107, а інші експонати колекціонер у часі, коли вшановують Кобзаря, намагається виставляти на широкий загал у музеях нашого міста.

Цьогорічна «Стрийська Шевченкіана» це квінтесенція любові до Пророка нації, слово якого актуальне як ніколи. Ярослав Михайлюк може провести екскурсію для усіх охочих. Також готовий ділитися своїми знаннями, надбаннями. На його гли­боке переконання, згадувати про Тараса Шевченка потрібно не тільки у чергові роковини поета, а постійно пропагувати його творчість, а зна­чить все українське, бо сам Кобзар був справжнім українцем.

Наталія КАРПЕНКОВА. 

Фото Лева РІШКА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Андрій КІТ: «Ми обираємо між свободою і рабством»

Народний депутат України Андрій Кіт звернувся до виборців Тимошенко, Гриценка, Смешка та Кошулинського із закликом підтримати Україну.