ЗНАЙ НАШИХ. Нова перемога «Щедрика.

У Грецькому місті Літохоро 26-29 червня за підтримки мерії грецького уряду та української громади відбувся Міжнародний мистецький фестиваль «Самоцвіти Аква Фест» у якому брали участь українські, польські та грецькі колективи. Приємно, що перше місце посів дитячий хор «Щедрик» м. Стрия.  

 

Колектив складається із талановитих дітей віком 9-16 років. Вибороти гран-прі в престижному фестивалі та ще й в іншій країні – заслуга не лише дітей, але й викладачів: диригент хору Віра Лисик, концертмейстер Іван Лисик, другий концертмейстер Ірина Іваницька, хормейстер Ольга Товарянська, директор хорової школи «Щедрик» Роман  Буник.

Вихованці «Щедрика» вже втретє здобувають гран-прі і заслужено отримали запрошення до столиці Чехії Праги на хоровий фестиваль «Різдвяні зорі», який відбудеться у січні 2020 року. «Я не ставила мети перемогти у Греції, а взяти участь у такому заході і гідно представити Україну», – розповіла  Віра Лисик. – Діти були дисципліновані та працювали багато, щоб досягти успіху. Варто згадати, що першу перемогу здобули у Болгарії на «Аква фест марафоні», який відбувся у червні 2018 року, де брали участь українці та болгари. Окрім гран-прі вони отримали сертифікат без вступного внеску на мистецький  багатожанровий конкурс «Фонтан натхнення» в Любляні, який проходив 4-7 листопада 2018 року в Польщі. Знову здобули перемогу і отримали запрошення на фестиваль у Греції.

Для дітей це велика професійна школа, побувати на таких фестивалях, особливо у Польщі та Болгарії. Діти мали можливість слухати інші музичні виступи, на професійному рівні оцінювали, знаходили плюси та мінуси у виконанні творів, також на чужих помилках можуть виправляти власні». Пишаємося нашими співочими юними стриянами, які представляють Україну на високому рівні. Можна лише допомогти фінансово, бо поїздки за кордон недешеве задоволення та побажати успіху. Чекаємо на нові звершення.

Юлія БРИТАН,

студентка I курсу факультету журналістики ЛДУ ім. Ів. Франка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: