Вакциновані – значить захищені

Це вже не міф, а реальність. Діти та дорослі будь-якого віку мо­жуть безоплатно вакцинуватись в ЦПМСД м. Стрия. Для цього треба прийти до свого сімейного лікаря і скласти індивідуальний план щеплень.

З дітьми все простіше, бо більшість дітей вакцинуються з народження згідно з календарем щеплень. Для тих, хто щепився невчасно, педіатр чи сімейний лікар складе індивідуальний план щеплень відповідно до наказів і віку.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку року до 1 серпня на кір захворіли 56594 людини. Зменшення кількості захворювань влітку відбувається завжди, тому легковажити і відкладати вакцинацію на потім не можна. Щороку кількість випадків захворювань зростає з початком навчального року, тому важливо захистити себе і зробити щеплення до вересня.

Наявність щеплень за календарем – обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у Постанові. Вікові обмеження на безоплатну вакцинацію скасовано. Рекомендовано зробити дитині першу дозу вакцини від кору, паротиту, краснухи у віці 12 місяців. Саме тоді організм дитини може виробити достатній імунітет від інфекції. Ревакцинацію проводять в 6 років. В зв’язку зі спалахом кору наказом МОЗ України №958 від 23.04.19 дозволили вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, якщо вони були в контакті з хворим на кір (рекомендовано це зробити в перші 72 години з моменту контакту): у цьому випадку така доза вакцини вважається «нульовою», подальші щеплення потрібно проводити в 12 місяців і в 6 років. Дорослі і діти , які не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті, можуть зробити щеплення в будь-якому віці двічі.  Важливо, щоб інтервал між дозами був не менше 1 місяця.

Всі відділення ЦПМСД м. Стрия забезпечені вакцинами. Якість вакцин підтверджена всесвітньою організацією охорони здоров‘я. Вакцинація входить у пе­релік гарантованих послуг первинної медич­ної допомоги. Лікарі ФОП, які підписали декларації з пацієнтами і уклали договір з НСЗУ, зобов‘язані проводити щеплення пацієнтам, з якими уклали декларації в міс­цях своєї діяльності з обов‘ язковим ве­денням медичної документації. Не краща ситуація з вакцинацією від дифтерії і прав­цю. А дифтерія страшніша за кір.

Вакцинацію від дифтерії і правцю розпочинають в ранньому дитячому віці. Вона складається з дитячого циклу на 6 доз та ревакцинація кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані, або у вас немає записів про відповідні щеплення – для захисту від дифтерії та правцю необхідна триразова вакцинація АДП-М з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленням та 6 місяців між другим і третім щепленням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: