МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ШАХІВ

У 1966 році з ініціативи Всесвітньої шахової федерації (ФІДЕ) 20 липня святкують Міжнародний день шахів. Шахісти вибрали цю дату для святкування тому, що саме у цей день 1924 року у м. Парижі була заснована ФІДЕ. 

 

У понеділок, 20 липня в Міжнародний день шахів, у місті Львові відбулося спецпогашення шахової марки та пам’ятного почтового конверту. Місто Лева по праву вважають українською шаховою столицею. Саме з мальовничого, галицького, княжого Львова походять такі відомі на весь світ міжнародні гросмейстери як: Леонід Штейн, Олександр Білявський, Марта Літинська, Олег Романишин, Адріян Михальчишин. Гордістю Львова є неодноразовий володар «Шаховий Гетьман України» Василь Іванчук, один з найсильніших шахістів світу останніх тридцяти років, лідер збірної України, з якою перемагав і на командному чемпіонаті світу і на Всесвітніх шахових олімпіадах, віце-чемпіон світу 2002 року за версією ФІДЕ, чемпіон Європи 2004 року, чемпіон світу 2007 року з бліцу, чемпіон світу 2016 року зі швидких шахів.

Одними з кращих у світі нині є чемпіонки cвіту та Європи стриянки, сестри Анна і Марія Музичук. За їх присутності з нагоди Міжнародного дня шахів 20 липня у приміщенні Будинку Головної пошти відбулося спецпогашення штемпелем постійної дії «Львів відкритий для світу» марок шахової тематики. У тому числі й із зображеннями сестер – міжнародних гросмейстерів Марії та Анни Музичук.

Проєкт марки та художні конверти для цієї церемонії приготував дизайнер Андрій Пилюх. Також участь у погашенні взяли представники управлінь спорту Львова та області, львівської шахової федерації, філателісти міста та журналісти.

Михайло ОЛІЙНИК.

Фото Євгена Кравса.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: