Шахи. Турнір пам’яті Героя АТО Юрія Бурдяка.

У неділю, 23 червня, в приміщенні Народного дому с. Завадів Стрийського району пройшов шаховий турнір, присвячений світлій пам’яті Героя АТО Юрія Васильовича Бурдяка.

Юрій Васильович народився 6 травня 1991 року в селі Завадів, закінчив місцеву сільську школу та Стрийське ВПУ №8. Здобув спеціальність – оператор комп’ютерного набору. Працював на ТзОВ «ЛЕОНІ», згодом, відслуживши стро­кову службу в лавах Збройних Сил України повернувся на попереднє місце роботи. З початку російської агресії Юрій був мобілізований і слу­жив у 5-й роті 2-го батальйо­ну 24-ї окремої механізованої бригади. Загинув 19 жовтня 2014 року поблизу с. Сміле, Луганської області. 31 жовтня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час війни на сході України нагороджений ор­деном «За мужність» III сту­пеня (посмертно). Похований у своєму рідному селі Завадів.

Організатором цих зма­гань виступили: Зава­дівська сільська рада, шаховий клуб с. Завадова та шахово-шашкова федерація Стрийщини. У тур­нірі взяли участь 31 учасник із: Стрия, Добрян, Долішнього, Дулібів, Завадова та Угерська. Ці змагання відбулися за швейцарською системою в 9 турів, з контролем часу 10 хв + 5 сек.хід. На урочистій церемонії відкриття усіх учасників привітали та побажали вдалих стартів: голова шахово-шашкової федерації Стрийщини, кандидат у майстри спорту України, головний суддя турніру Олександр Соловйов, директор Завадівського шахового клубу, пер­шорозрядник Сергій Якубовський та рідний брат Юрія Бурдяка – Андрій Бур­дяк.

Олександр Со­ловйов від­зна­чив, що за під­сум­ками цього турніру перше місце вибо­ров учень Стрийсь­кої районної ДЮСШ «Старт», першо­роз­рядник Дмитро Бі­лецький, який на­брав 8 очок. Друге місце посіла канди­дат у майстри спор­­ту України Юлія Кравець – 6,5 очка. Третє – пер­шороз­рядник Во­ло­­димир Онім, який також набрав 6,5 очка. Серед юнаків до 12 років трійка при­зерів виглядає так: Олег Кушней, Дмитро Кравець, Владислав Федунишин. Серед юнаків до 18 років перше місце виборов Павло Федунишин. На другому та третьому місцях – Святослав Волощук та Михайло Янко. Серед дівчат перемогу святкували шахістки із с. Завадів – Тетяна Дикун та Каріна Криницька. Ось як вигля­дає трійка при­зерів-першо­роз­рядників серед вете­ранів: Сергій Яку­бовський, Василь Тимків та Василь Каваців. Серед шахістів Зава­дова переміг Михайло Янко. Най­старшим учасником турніру став 85-й Яро­слав Гошовський зі Стрия, а наймолодшим – семирічний Ілля Жемевка з Дуліб.

Переможці та призери цьогорічного турніру, присвячені світлій пам’яті Героя АТО Юрія Васильовича Бурдяка отримали з рук Сергія Якубовського та Андрія Бурдяка медалі, грамоти та цінні призи. Крім того, для дітей був організований солодкий стіл.

Михайло ОЛІЙНИК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: