ШАХИ. Міжнародному дню захисту дітей присвячується…

У неділю, 26 травня в автовій залі Народного дому с. Дуліби пройшов дитячий шаховий турнір, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. У цьогорічних змаганнях взяли участь 57 учасників з міст та сіл нашого регіону, а саме: Стрия, Дрогобича, Лисович, Верчан, Добрян, Дашави, Завадова, Нежухова та Дуліб.

Організаторами турніру виступили: Стрийська РДА, Дулібська сільська рада та шахово-шашкова федерація Стрийщини.

Усі юні шахісти займаються шахами в: Стрийській районній ДЮСШ «Старт», Стрийській районній ДЮСШ «Сокіл», Дрогобицькій ДЮСШ, шахових гуртках загальноосвітніх шкіл м. Стрия. У розмові зі мною головний суддя турніру, кандидат у майстри спорту України Олександр Соловйов зазначив, що ці змагання пройшли за швейцарською системою в 9 турів з контролем часу 10 хв+5 сек. за кожний хід.

На урочистій церемонії відкриття усіх учасників змагань та гостей привітали: голова Дулібської сільської ради Петро Васильків, заслужені тренери України з шахів, подружжя Олег та Наталія Музичук, голова федерації шахів Стрийщини, кмс України Олександр Соловйов, турнірний директор Микола Кравець та інші.

За підсумками змагань перше місце виборов другорозрядник Лев Карпінський, який набрав 8 залікових очок. На другому місці – першорозрядник Святослав Волощук з результатом – 7 очок. Чільну трійку призерів замкнув першорозрядник Марко Медюх, який також як і Святослав Волощук набрав 7 очок. У наймолодшій віковій групі переміг Данило Матвіїв, друге та третє місця розділили – Зеновій Карпінський та Владислав Федунишин. Серед юнаків до 10 років переможцем турніру став Вадим Капелюшний, у Максима Андріїва друге місце, у Владислава Нагірняка – третє. Серед дівчат у цій же ж віковій групі перемогла Анастасія Левицька. Друге та третє місця відповідно вибороли – Христина Гла­диш та Христина Кулик. Серед юна­ків до 12 ро­ків переміг Ігор Багрій. Назар Гіш­­та та Дмитро Кравець посіли відповідно друге та третє міс­ця. У най­старшій ві­ковій гру­пі пе­ремогу святкував Павло Фе­ду­ни­шин, дру­ге місце за­вою­вав Артур Ра­таль­ський, тре­тє – Вла­дислав Рудик. Серед дівчат у цій віковій гру­пі найкращою ста­ла Вікторія Ємець. Соломія Бать­ків була др­у­гою, Анастасія Василевич – третьою. Наймолодші учасники турніру: 7-річний Максим Гладиш та 4-річна Марія Федунишин отримали від організаторів турніру солодощі.

У турнірі  категорії «А» виступали один кандидат у майстри спорту України та три першорозрядники. Змагання відбулися у два кола в шість турів з контролем часу 15 хв+10 сек. за кожний хід. У підсумку, перше місце виборов учень Дрогобицької ДЮСШ Василь Білий з результатом 4 залікові очки. Друге місце посіла учениця Стрийської районної ДЮСШ «Старт», кмс України Юлія Кравець – 3,5 залікових очка, третє місце – першорозрядник Дмитро Білецький із 3-ма заліковими очками.

Переможці та призери дитячого шахового турніру, присвяченого Міжнародному дню захисту дітей отримали від організаторів кубки, медалі, грамоти та призи.

Крім того, турнірний директор Микола Кравець провів святкову лотерею серед учасників змагань, де кожен учасник отримав приз.