Юрій КОРОБОВ: «Мрію стати майстром ФІДЕ»

Кандидат у майстри спорту України, стриянин Юрій Коробов (на фото) вдруге поспіль став чемпіоном Стрия. Після цьогорічної міської першості новоспечений чемпіон погодився на невелике прев’ю.

– Юрій, вітаю Тебе із здобутим званням чемпіона Стрия 2019 року. Які Твої перші враження після перемоги?

– Дякую, змагання проходило досить напружено. Я не був впевнений, що переможу, особливо після вчорашніх ігор. З Романом Пристаєм була важка позиція і мені вдалося її втримати та не програти, а так у цілому задоволений.

– Минулого року Ти також став переможцем чемпіонату міста. Яка перемога була важчою?

– Важчою була перемога попереднього року у зв’язку з тим, що виступали молоді амбітні гравці, такі як Юлія Кравець та Дмитро Білецький. Вони додали свою ізюминку в гру, таким чином спричинивши більший супротив, ніж я його зустрів на цьому турнірі.

– Які основні суперники були на турнірі?

– Це багаторазові чемпіони м. Стрия – Роман Пристай, Карпо Аракелян та Яків Дунаєр. Вони є, як моїми вчителями в практиці у шахи, так само і суперниками. Поступившись будь-кому з них, я б турнір, мабуть, не виграв.

– Ти пройшов турнірну дистанцію без поразок. Яка партія з турніру найбільше запам’яталася?

– Партія з Анатолієм Блащуком, у мене там було значно гірше, тому мав поступитися, якби Анатолій не допустив ряд помилок. В більшій мірі мені пощастило перемогти тоді, і це дало поштовх і наснагу до наступних ігор.

– Минулий рік для Тебе був вдалим. Ти став переможцем чемпіонату м. Стрия та кубка Угерського шахового клубу. Чи плануєш виступити на всеукраїнських турнірах?

– Я б з радістю зіграв. Минулого року їздив у Мукачево і не дуже вдало зіграв, але мені сподобалася атмосфера і завжди мрію подорожувати та грати в шахи. Але робота не дає мені такої можливості і з часом це якось нормалізується, буде можливість грати і працювати. На даний момент доводиться вибирати.

– Хто, на Твою думку, найбільше прогресує на Стрийщині з молодих шахістів?

– Це однозначно, як попередньо сказав, Юлія Кравець та Дмитро Білецький. Вони хочуть грати та мають можливості. Вони суттєво підростуть та будуть достойною заміною, мені в тому числі.

– Чи розвиваються шахи на Стрийщині?

– Так, однозначно. Про це говорить Твій вчорашній звіт як голови федерації. Кількість турнірів, які були проведені та їхня масовість. Шахи рухаються по графіку вгору і я бажаю, щоб воно так тривало і далі.

– Ти, кандидат у майстри спорту України. Чи задумувався над тим, щоб підвищити своє звання до майстра спорту?

– У мене є дитяча мрія стати майстром ФІДЕ. Була поставлена така планка, але, на жаль, за останні роки нічого не роблю для того, щоб її досягнути. Хоча мрію і буду дуже розчарований якщо цього не досягну. В мене зараз на меті просто працювати над собою.

– У яких шахових турнірах плануєш взяти участь найближчим часом?

– На місцевих змаганнях по можливості. Планував їхати в Мукачево, але турнір відмінений. Тому планую поїхати на всеукраїнські турніри з обрахунком міжнародного рейтингу, в Чернівці думаю їхати. Але ще не ознайомлений з календарем ігор України.

– Бажаю не зупинятися Тобі на досягнутому, і надалі здобувати перемоги на різноманітних змаганнях.

– Дякую, Саша, за організацію та усім, хто до цього долучився, за суддівство. Було дуже приємно грати. І ще хочу, щоб Ти зіграв в чемпіонаті Стрия.

Розмовляв Олександр СОЛОВЙОВ,

голова шахово-шашкової федерації Стрийщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Музика для справжніх музикантів – ніщо інше,

Поетично-пісенний вернісаж. «Журавлині крила Михайла Золотухи»