ШКОЛА, ЯКУ ЗБУДУЄМО РАЗОМ!

«Схід і захід разом. Будуємо мости, а не стіни в рамках реформи і довіри» – саме з цього освітянського форуму, який відбувався у квітні 2018 року у Маріуполі на базі СЗШ №15, розпочалась співпраця Стрийської СЗШ №5 імені В. Стасюка та педагогів із Донеччини.

Другим етапом співпраці освітян Стрия та Маріуполя за цим проектом стала поїздка учнів та вчителів СЗШ №5 ім. В. Стасюка на Азовське море у с. Урзуф. Ця поїздка відбулася завдяки запрошенню Мангушського департаменту освіти Донецької області та особисто начальника департаменту Надії Терентьєвої.
Якщо українське море чарівне влітку, то гори захоплюють взимку. Напевно тому, директор СЗШ № 5 ім. Стасюка Марія Валовін запросила педагогів із Маріуполя та Мангуша до Стрия у січні на продовження співпраці на фестиваль «Схід і захід. Будуємо освіту разом», у час, коли у нас у повітрі ще витає дух різдвяних свят, коли ще лунає коляда, а пампушки та кутя добре смакують до ранкової кави. Отож, 28 січня 2019 р. М. Валовін та вчитель СЗШ № 5 С. Савченко зустріли семеро гостей із Донеччини: директорів шкіл та вчителів міст Маріуполя і Мангуша.
Родзинкою освітянського фестивалю стала екскурсія у Карпати «Стежками Карпатського краю». Гості були надзвичайно вражені перебуванням у горах та красою нашого краю. У програмі екскурсії був підйом на гору Захар Беркут. Всім запам’яталась неповторно смачна грибна юшка та запашний карпатський чай. Дорогою гості відвідали також криницю Івана Франка.
31 січня на базі СЗШ № 5 ім. В. Стасюка відбулась ключова подія фестивалю – освітянський форум «Школа, яку збудуємо разом», в якому взяли участь не лише гості із Донеччини, але й усі директори шкіл міста Стрия, директор львівської школи № 55 Ігор Галушко та його заступники Мирослава Ховалко і Марія Лакома, директор гімназії із Калуша – Оксана Табачук, вчитель-новатор з Надвірної Лідія Суранович, директор Винниківської санаторної школи-інтернату Лілія Свистович, директор навчально-методичного центру освіти Львова Наталія Бідник, начальник відділу освіти міста Стрия Оксана Матвіїв. Відвідав освітянський форум також заступник міського голови Роман Волинець.
У зазначеному заході брали участь експерти із Києва, Харкова, Маріуполя. Зокрема, розпочинав форум бізнес-тренер та педагог Сергій Чумаченко із темою «Невизначена освіта в невідомому майбутньому. Освіта без ЗНО». Обговорення віянь майбутнього, їх вплив на розвиток освітніх процесів в українських навчальних закладах, роздуми над зміною акцентів у навчально-виховному процесі продовжили керівники освітніх установ на панельній дискусії «Майбутнє і сучасність школи», яку модерувала методист методкабінету відділу освіти Оксана Смирнова. Захопила своїм досвідом роботи і директор СЗШ №15 м. Маріуполя, розкриваючи тему «Челенж змін: Мрій! Надихай! Втілюй!».
На освітньому форумі у Стрию також відбувались тренінги для директорів «Емоційний інтелект: шлях до співпраці» від психолога із Києва Марини Вострової та вчителів СЗШ №5 «Теорія поколінь. Як порозумітися?», який вела тренер і вчитель із Маріуполя Тетяна Люта.
Ділилася своїм досвідом освітнього менеджера також і Марія Валовін. Тема її презентації – «Корпоративний простір – сприятливе середовище для єдності та мотивації».
Ось коментар директора школи № 15 із Маріуполя Тетяни Лугової: «День неймовірних вражень та емоцій. Маємо спільну мету, розуміємо важливість взаємодії, підтримки та порозуміння. Переконана, що лише у співпраці, з любов’ю в серці та довірою зможемо створити освітній фундамент для кращого майбутнього наших дітей».
Завершився форум освітян майстер-класом із виготовлення оберегової ляльки «100-літній Дуб Соборності. Наші обереги», який провела голова батьківського комітету стрийської школи № 5 О. Боднар.
У четвер, 1 лютого, гості із Донеччини відвідали підприємства Стрия та району: поліграфічну фірму «УКРПОЛ» та молочну ферму Прикарпаття «МУККО», де мали змогу ознайомитись із процесом вигодовування тварин та виготовлення сиру. Також приємною несподіванкою стала можливість дегустувати та придбати продукцію фірми.
«На мій погляд, ця екскурсія сприяє екологічному ставленню до навколишнього середовища. Коли бачиш, скільки сировини, людської праці, технічних інновацій вкладено в ті упакування, то вже навряд чи зможеш просто викинути це у смітник. Я особисто буду підтримувати збір макулатури, який впровадив молодший син», – поділилась враженнями учасниця екскурсії на поліграфічну фірму «УКРПОЛ», киянка Марина Вострова.
Цього ж дня учні СЗШ №5 ім. В. Стасюка презентували для гостей концерт «Відлуння Різдва». Родзинкою цього свята стала коляда «Нова радість стала», яку заспівали для гостей волонтери міжнародної організації AIESEC разом із учнями 5 школи. А далі був святковий обід та поїздка до Львова. Гості мали змогу відвідати виставу «Севільський цирульник» у Львівському оперному театрі, поблукати нічними вулицями казкового Львова.
Відділ освіти Стрийської міської ради на чолі із начальником О. Матвіїв та директор СЗШ І-ІІІ ст.№5 В.Стасюка М. Валовін разом із усім шкільним колективом висловлює щиру подяку меценатам, завдяки яким вдалось організувати освітній фестиваль, що об’єднав педагогів-новаторів зі сходу та заходу України: заступнику мера міста Стрия Роману Волинцю; голові «Фонду Карпінських» Марії Карпінській за гостинний прийом гостей із Донеччини у готелі «Золото Карпат», директору поліграфічної фірми «УКРПОЛ» Сергію Ковальчуку, директору фірми «МУККО» Назарію Кмітю, начальнику відділу культури Сколівської райдержадміністрації Оксані Бранич, директору школи №12 м. Стрия Юрію Романюку, голові батьківського комітету СЗШ №5 ім. В. Стасюка Ользі Боднар, батькові учня 6-Б класу Романа Дулиша – Тарасу Дулишу та батькам учениці 1-Б класу Мілани Ремез – Богдану Ремез та Юлії Литвин.

Н. ГУТНІКЕВИЧ, заступник директора СЗШ № 5 ім. В. Стасюка.
О. СМИРНОВА, методист методкабінету відділу освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Новини краю

Іменні премії Героїв Небесної Сотні