«СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ЛЮДИ ГОЛОСУВАТИМУТЬ НЕ ІНЕРТНО, А ВІДПОВІДАЛЬНО»,  – Сергій Ковальчук

Місцеві вибори-2020 відбу­дуться за новою системою та на новій територіальній основі. Пересічному громадянину досить складно доведеться визначатися у виборі серед кандидатів у депутати та обрати голову ОТГ. Офіційна інформація перед­виборчої агітки не дає повного уявлення про особистість, напрацювання та потенціал. «Фортуна» знайо­митиме  читачів з достойними претендентами.  Сьогодні це кандидат у депутати від «Європейської Солідарності» до Стрийської ОТГ Сергій Ковальчук.

Досвід, розум, виваженість – це саме той потенціал дієвої й успішної людини, яка може гідно прислужитися нашому краю. Генеральний директор поліграфічної компанії «Укрпол»,  голова партійного осередку «Європейської Солідарності» Стрийщини, відомий у Стрию меценат і благодійник, якого в однаковій мірі хвилюють проблеми і освіти, і медицини, спорту і культури, відкрита й щира людина, яка прагне позитивних змін. У свій час Сергій Миколайович вже обирався стриянами до Львівської обласної ради та неодноразово до Стрийської міської ради.

– Сергію Миколайовичу, в одному з інтерв’ю Ви зазначили, що «у важкий для країни час випробувань потрібно не критикувати всіх і все, а самому робити ті справи, які будуть служити їй на благо». Тоді ж Ви очолили Стрийську міську організацію партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». Активно розбудовували місцевий осередок і нині «Європейська Солідарність» на Стрийщині одна з найдієвіших. Скажіть, чому саме  цю політичну силу Ви закликаєте підтримувати?

– Знаєте, зараз багато тих людей, які критикують владу і не задумуються над тим, що саме Петро Порошенко є ключовою особою, яку підтримує Європа, США і вся міжнародна спільнота. Він взяв на себе відповідальність у складний для країни час і робив вагомі кроки для того, щоб на нашу землю прийшов мир. А для мене головне – це життя людей. І я прагну миру. Наразі важливо сформувати відповідальні команди на місцях, які мають стратегію та чіткий план дій, важливо об’єднати зусилля та працювати на спільний результат. І починати треба зі свого міста, свого краю. Вірю, що команда «ЄС» яка вже плідно працює на наших теренах й надалі зможе відстоювати інтереси громади. Переконаний, що жодному з моїх однопартійців не соромно дивитися людям у вічі.

– Маючи чималий досвід політичної роботи і як успішний бізнесмен Ви  відповідально ставитеся до написання своєї програми: охоплюєте всі сфери життя, уникаєте загальних фраз, конкретно формулюєте завдання, які виконуватимете.  На чому б Ви акцентували увагу виборців у першу чергу?

– Насамперед, я сподіваюся, що ми матимемо нашу фракцію у Стрийській ОТГ, з якою й втілюватимемо в життя крок за кроком намічені плани. Бо тільки командою зможемо зрушити з місця  нагальні проблеми. Зокрема,  питання сміттєзвалища, рекультивація його і будівництво сміттєпереробного заводу з повним циклом обробки сміття, щоб не залишалося ніяких відходів, не було ніякого спалювання. Тобто, це має бути високотехнологічний, сучасний завод. Друге питання – це капітальний ремонт очисних споруд, які на сьогоднішній день не працюють. Це – велика інвестиція і доведеться, напевно, виходити на Кабінет Міністрів, можливо, шукати інвесторів за кордоном, як це роблять інші міста.

Якщо столиця самостійно не могла відремонтувати їх, то уявіть, наскільки це проблемно для Стрия. Це – надзвичайно складний процес, але ми прикладемо всіх зусиль, щоб вирішити дане завдання. Тим паче, якщо громада підтримає нашого кандидата на голову ОТГ Івана Зрайла, який має амбітні плани перетворити Стрийщину на комфортний для життя людей регіон.

Третє  питання – це ремонт комунікацій у місті Стрию, особливо у центральній його частині. Це стосується дощової й фекальної каналізації. Самостійно місцевий бюджет, зви­чайно, не зможе фінансувати такі роботи. Та ми знаємо, як можна залучити кошти з обласного бюджету. Наступне питання – це реконструкція і ремонт шкіл. У нашій команді є освітяни, які зсередини знають проблемні місця галузі. Спільно з відділом освіти вивчимо і проаналізуємо, які навчальні заклади потребують капітального ремонту в першу чергу, а які згодом. Є різні механізми залучення коштів, головне бажання.

Обговорюємо ми і питання упорядкування і облаштування території парку ім. Шевченка, яка вже давно потребує господарської руки.  Моє бачення, – там необхідно зробити розважально-відпочинковий комплекс різнопланового характеру з атракціонами для дітей, кафе і велодоріжками, скайпарком і скейтпарком. Можливо, навіть концертний зал для проведення концертів, шоу-програм і дискотек для молоді. Все це можна зробити з урахуванням європейських традицій. Звичайно це великий проєкт, який потребує інвестора. Можливо, місцеві колеги бізнесмени підключаться.

– Стрий має близько десяти міст-побратимів по всій Європі. Останнім часом  співпраця з ними на паузі. Можливо варто відновити зв’язки й залучитися їхньою підтримкою?

– На рівні своїх особистих зв’язків ми, деякі підприємці міста, все-таки підтримуємо стосунки. І я сподіваюся, що з обранням нової місцевої влади ми наполягатимемо на тому, щоб відновити дружні зв’язки з містами-побратимами. Справді, Стрий має міста-побратими по всій Європі. І нехтувати цим – неправильно, тому що ці міста могли б багато в чому допомогти нам у різних питаннях: це і матеріальні допомоги, і допомоги транспортом, медичним устаткуванням, шкільним устаткуванням, це і навчання-тренінги для молоді, вчителів, лікарів, це обмін досвідом, бізнес-столи. Якщо ми прагнемо стати частиною  Євросоюзу, то маємо перейняти все те краще, що наші партнери вже напрацювали. І ці обміни делегаціями потрібно обов’язково відновити.

– Активна фаза передвиборчої кампанії ще попереду. Її дещо ускладнює  частковий карантин. Як збираєтеся переконувати електорат віддати голос саме за кандидатуру на посаду голови ОТГ і кандидатів у депутати від  політичної  сили «ЄС» ?

– Більшість у нашій команді – це знані на наших теренах люди різних професій, які досягли певних успіхів, мають колосальний досвід роботи, зокрема,  й на політичній ниві. Їхній авторитет і прагнення працювати в команді задля розвою рідного краю говорять самі за себе.  Безперечно, будуть особисті зустрічі з різними колективами, через ЗМІ інформуватимемо про кожного з кандидатів та їхні програми. Зазначу, що в програмі Івана Зрайла є дуже багато прогресивних і цікавих речей. Якщо вдасться реалізувати все, що там викладено, то місто зміниться кардинально. Ми сподіваємося, що люди, яким насправді не байдуже майбутнє Стрия і Стрийщини загалом, будуть голосувати не інертно, а відповідально, вдумливо, аналізуватимуть потенціал кожного із кандидатів і виберуть справді достойну кандидатуру. Я переконаний, що очільник ОТГ і міські обранці повинні бути однією командою. Зрештою, всі кандидати обіцяють людям, що місто стане кращим, європейським, комфортним для життя. А значить, ми не повинні входити в якісь протистояння, плести  інтриги. Маємо порозумітися тут на місцях. Бо тільки згуртована і одностайна громада, не залежно яку політичну силу хто представляє,  має шанс змінити суспільство на краще. Це – основний меседж, який я б хотів донести до людей.

– Хочу зробити комплімент Вашій команді «ЄС», зокрема, юристу Юрію Рицаку, який відгукнувся на наше прохання і знайомить читачів «Фортуни»  з особливостями виборів-2020.  А ще за постійно діючу «громадську приймальню», двері якої відкриті для всіх бажаючих.

– Дякую. Що стосується особисто моєї співпраці з громадою міста чи інших депутатів фракції «ЄС» в міській раді, то громадська приймальня є тим містком, який з’єднує потреби виборців та можливості депутатів. Майдан Ринок 34/1 –  місце де працює юрист і керівник громадської приймальні, і всі люди, які мають до мене чи до когось з команди запитання, зможуть у будь-який час залишити  своє звернення чи прохання. Крім того, як і раніше, я буду в певні дні проводити свій особистий прийом громадян. Обіцяю, що буду допомагати і мешканцям міста, і громадським організаціям, волонтерам, установам у вирішенні тих чи інших питань у межах компетенції депутата.

– Ще перед стартом передвиборчої кампанії Ви ініціювали проведення «круглого столу» на тему: «Наркотикам –  стоп» за підсумками якого було напрацьовано певний алгоритм дій.  Чи бачите Ви реальні шляхи вирішення цієї проблеми?

– Бачимо, хоча це дуже складне питання. Тут задіяні дуже великі гроші, а відповідно і певні структури. Але завжди такі негативні речі мають свої причини. На моє глибоке переконання, такою причиною є те, що здебільшого наші діти не мають чим зайнятися. Відповідно, їх починає виховувати вулиця. Там хтось щось дав попробувати, там – ще щось. І це їх затягує. А відучити від цього буває важко. Якраз тому я й підтримую діяльність різних гуртків і позашкільних секцій – чим більше дітей в них буде задіяно, тим менше ми будемо мати проблем з наркоманією й алкоголізмом, злочинністю неповнолітніх. Про це йшлося під час «круглого столу». До речі, готуються документи для реконструкції стадіону та виділено земельну ділянку біля стадіону для побудови басейну. Ми ініціюємо створення сучасного спортивного комплексу де зможуть не тільки займатися спортом всі бажаючі, а й матимуть змогу готуватися до змагань різних рівнів легкоатлети, плавці, представники інших видів спорту. Наше місто має чимало видатних спортсменів, якими опікуються фахові тренери. Тільки здорове покоління, здорова нація зможе вистояти у протистоянні зі шкідливими звичками і навіть пандемією. Це наші реальні кроки на шляху до боротьби з наркоманією, злочинністю, хворобами.

– І насамкінець, як можуть з Вами зконтактуватися ті, у кого є якісь пропозиції по співпраці до виборів чи у майбутній Вашій діяльності?

– У мене є сторінки у соціальних мережах Facebook, Instagram – можна туди написати. А можна звернутися у громадську приймальню, яка знаходиться на Майдані Ринок, 34/1, чи передвиборчий штаб на вул. Ю. Липи, 6, кімн. 201. Я обов’язково відгукнуся на всі пропозиції. Команда «ЄС» відкрита для спілкування. Переконаний, що лише за активних і злагоджених дій та досягнення чітких результатів ми зможемо зберегти наше місто, область, країну. Зробити їх такими, якими ми хочемо бачити – розвинутими, успішними, європейськими.

Розмовляла Наталія КАРПЕНКОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Стриянина «висувають» на здобуття Національної премії