«РІЗДВО В МОЇХ ДОЛОНЯХ»

   Така назва міні-виставки, що експонується у Стрийському музеї ім. П. Обаля. Це роботи вихованців гуртка «Художнє ткацтво» і «Арт майстерня», керівник  Юлія Ханик-Соя. До речі, «Арт майстерня» –  це новий гурток, на заняттях якого розвивають уяву, увагу, естетичний смак, індивідуальність, вивчають різні сучасні напрямки мистецтва, нові техніки рукоділля та декоративного мистецтва.

     «Взагалі позашкільні заняття у гуртках  мають надзвичайно позитивний вплив на дітей. Адже після занять у школі, дітвора приходить втомлена, інколи навіть засмучена. А творчі заняття, робота з прекрасним допомагає розслабитись, відпочити розумово і духовно, вилити емоції, наприклад у фарбу, нитку чи папір. Творчий витвір «розповідає», який у гуртківця настрій, які думки», – каже пані Юлія.

   На заняттях гуртківці вивчають різні техніки, це і пляшкарт, і квілінг, і миловаріння, і декупаж, і різноманітні техніки розпису та багато інших. Навчаються малювати, шити, вишивати, мислити, одним словом розвивають свою особистість. Юлія Ханик-Соя ділиться, що своєю працею у гуртках, хоче донести до дітей покоління ґаджетів та Інтернету, що можна створити прекрасне, цінне і красиве  власноруч. Для цього не потрібно великих фінансових затрат. Головне вкласти свою душу. «І, Ви, знаєте, душа радіє. Скільки подарунків цьогоріч, мої вихованці зробили батькам, рідним та друзям! Це ткані чохольчики й косметички, вітальні листівки, намиста, мило та ще й оформлене у власноруч виготовленій упаковці», – з гордістю розповідає пані Юлія.

   Оформлюючи міні-виставку керівник гуртка разом із працівниками музею довго думала над назвою. На її погляд назва має відповідати атмосфері музею та налаштовувати на сприйняття робіт.  «Новий рік та Різдво, та й сама зима, чарівна, прекрасна, неповторна пора року. Лапатий сніг, малюнки на вікні, морозець щіпа за щоки, коляда, ялинка. Власне, про це розповідають ексклюзивні вироби виготовлені маленькими, добрими рученятами. Адже найніжніші, такі чисті і святкові відчуття передаються роботі саме через маленькі долоньки дітвори. Я не дарма кажу рученята, адже на виставці представлені роботи зовсім юного творчого покоління – це учні 1-5 класів», – зазначає пані Юлія.

   Знайдіть хвилинку часу і зайдіть помилуватися оригінальними роботами дітей, які залюбки вчаться за допомогою різних матеріалів створювати дизай-нерські шедеври. Включіть фантазію і у вас також все вийде. Головне бажання.

           Наталія КАРПЕНКОВА. Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: