«Різдвяні візерунки» Наталії Лаганяк

На календарі грудень, і хоча за вікном зовсім не зимова погода,  в музеї ім. Петра Обаля, що в м. Стрию вже всі у передчутті різдвяно-новорічних свят. А створила гарний настрій  викладач школи мистецтв с. Братківці Наталія Лаганяк разом зі своїми учнями з філіалів позашкільного закладу сіл Гірне та Жулин, оформивши міні-виставку  «Різдвяні візерунки».

У затишній камінній залі розташувалася експозиція з різдвяних прикрас і картин. Дивовижні вимережені янголи, намальовані миколайчики, майстерно сплетені підвісні композиції, оригінально розписані пляшки та кульки, зворушливі дитячі малюнки. Все це створює святкову атмосферу.

Стрияни вже знайомі з творчістю обдарованої художниці, яка свій талант дарує людям і з радістю передає знання дітям, які відвідують  гуртки обра-зотворчого мистецтва. А гачкування, декупаж, петриківка – називає улюбленим хобі.  Міні-вернісажі  Наталії Лаганяк вже двічі експонувалися у меморіальному музеї Ольги Бачинської й мали тільки позитивні відгуки. Її роботи завжди вирізняються серед інших на збірних виставках різних рівнів.

Пані Наталя розповідає, що скільки себе пам’ятає, то завжди щось малювала чи майструвала. А нові техніки хенд мейду опановує самостійно, читаючи відповідну літературу  чи завдяки Інтернету, переглядаючи відео майстер-класів. І на сьогодні з упевненістю можна сказати, що вона має свій авторський почерк, оскільки всі сюжети чи окремі вироби  придумує сама. На її глибоке переконання  у цьому і є індивідуальність майстра.

Майстер-класи, які пані Наталя проводить, як для дітей так і для дорослих проходять завжди цікаво й креативно. Вона до кожного з учнів знаходить індивідуальний підхід й переконана, що всі люди талановиті лиш потрібно вчасно розпізнати хист і не лінуватися розвивати його навіть, якщо не одразу тішить результат.

Підгледіти ідеї до оформлення домашнього інтер’єру, чи надихнутися на створення власних шедеврів, або ж просто отримати естетичне задоволення запрошуємо стриян у часі новорічно-різдвяних свят у музей, де також можна  ознайомитися з його історією й дізнатися цікаві факти про непересічних творчих людей, які творили і продовжують творити історію нашого краю.

 

Наталія КАРПЕНКОВА.

Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

Нові комп’ютери для школярів