ЗАМІСТЬ ПЕНЗЛИКІВ ШПРИЦИ – ПРОЄКТ  «ЖЕРТОВНІСТЬ»  

Мирон Катаран – унікальний український художник, родом зі Стрийщини, с. Лисятичі. Йому 36 років. Закінчив Косівський коледж прикладного і декоративного мистецтва, Академію Мистецтв (кераміка). Працює і  живе у Львові. 23 грудня минулого року  у Львівському Храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ стартував його новий проєкт «Жертовність».

На полотні у формі хреста зображені святий Папа Іван Павло ІІ, Мати Тереза, отець Піо та святий Шарбель. Автор обрав саме цих святих, бо вони опікувалися хворими, зцілювали людей.  За словами художника, такі ж любов та милосердя виявляють українські  лікарі. Сама ідея проекту художника полягає в тому, щоб показати засобами  візуального мистецтва героїзм наших медиків, а також тонкий взаємозв’язок мистецтва і медицини у намаганні подолати важкі втрати у пандемії. Замість пензликів художник використовував  шприци, а фарби розводив лікарськими розчинами.

13 лютого унікальні картини будуть виставлені в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ (м. Стрий). Стрияни матимуть можливість  познайомитися з проєктом  «Жертовність», який розпочав «мандри»  містами України, а згодом – у Францію, Італію, Польщу.

                                                                                    Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: