ПРОБЛЕМИ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ ЖІНОК ТА ДІВЧАТ З ІНВАЛІДНІСТЮ

У Стрию, в конференц-залі готелю «Золото Карпат» під егідою Міністерства соціальної політики України відбувся семінар-тренінг на тему «Покращення становища та розширення прав і можливостей дівчат і жінок з інвалідністю – запорука зміцнення суспільства».

Метою цього заходу була спільна робота ке­рівників громадських ор­га­нізацій осіб з інва­лід­ністю по організації робо­ти із залученням дівчат і жінок з інвалідністю до активного гро­мадсь­кого життя, обмін досвідом, пер­­с­пектива їх вирі­шення.

Організаторами за­ходу виступили: Гро­мадсь­­ка орга­нізація «Львівсь­ка обласна асо­ціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю» (ЛОА ВО СОІУ) та Стрийська міська асоціація інвалідів. У цьому семінарі-тренінгу взяли участь голова ГО «Львівська обласна асоціація ВО СОІУ Оксана Кіяновська, начальник управління праці і соціального захисту населення Стрийської міської ради Станіслав Панилик, начальник Стрийського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) ГУ ПФУ у Львівській області Богдана Семків, заступник головного лікаря Стрийської центральної міської лікарні по поліклінічній роботі, член Стрийського міськвиконкому Володимир Завгородній, директор Стрийського міськрайонного центру зайнятості Романа Вишньовська, голова Стрийської міської асоціації інвалідів Дарія Корінець, голова Стрийської районної асоціації інвалідів та Моршинської міської асоціації інвалідів Зеновія Кецик, а також голови асоціацій інвалідів міст та районів Львівської області.

Відкриваючи захід Оксана Кіяновська подякувала усім, хто долучився та приїхав до проведення цього семінару-тренінгу та ознайомила усіх присутніх з його програмою проведення. Після її виступу слово тримала Дарія Корінець розповіла про роботу Стрийської міської асоціації інвалідів та ознайомила з досягненнями жінок та дівчат з інвалідністю.

Цікавим та змістовним був виступ інструктора з організаційної роботи Львівської обласної асоціації ВО СОІУ Ірини Ткачук на тему: «Гендерна рівність жінок та дівчат з інвалідністю в реаліях життя». Після виступу пані Ірини, голова ЛОА ВО СОІУ Оксана Кіяновська по черзі надала право виступу Станіславу Панилику, Богдані Семків, Романі Вишньовській та Володимиру Завгородньому, які змістовно та вичерпно відповіли на запитання керівників міських та районних асоціацій інвалідів міст та районів Львівської області. Після цього учасники семінару-тренінгу взяли участь в обговоренні за «круглим столом» шляхів покращення становища та розширення прав і можливостей жінок і дівчат з інвалідністю, а саме:

– основні проблеми гендерної рівності жінок та дівчат з інвалідністю;

– законодавство Ук­раїни щодо реалізації прав жінок та дівчат з інва­лідністю;

– соціальний захист та пенсійне забезпечення жі­нок та дівчат з інва­лідністю;

– психологічна під­тримка жінок та дівчат з інвалідністю, а та­кож їх сімей;

– проблеми працевлаштування жінок та дівчат з інвалідністю;

– пропозиції шляхів вирішення проблем гендерної рівності жінок та дівчат щодо покращення їхнього становища в країні.

По закінченні «круглого столу» Оксана Кіяновська вручила подяки від Громадської організації «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю» (ЛОА ВО СОІУ) Станіславу Панилику, Богдані Семків, Романі Вишньовській та Володимиру Завгородньому та підбила підсумки обговорень першого дня семінару-тренінгу. У другий день учасники цього заходу провели екскурсії по Стрийському краєзнавчому музею «Верховина» та ознайомилися з архітектурою та краєвидами нашого славного міста Стрия.

Михайло ОЛІЙНИК. Фото автора

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: