ПРЕЗЕНТАЦІЯ. ПІСНЯ У СТИЛІ РЕТРО

5 вересня у межах  фестивалю українського короткометражного кіно «Відкрита Ніч», який вже вшосте проходив у Стрию під відкритим небом, відбулася прем’єра  кліпу на пісню «Стрийських магнолій цвіт», слова і музика Ігоря Дириля, виконав  Петро Шабан та Ірина Кецик.

Музичний твір має свою історію написання. Ігор Дириль стриянин, який зараз проживає в м. Торонто (Канада). Минулого року він приїжджав  в гості до родини в Стрий. Гуляючи знайомими вуличками не міг не помітити змін, зокрема кількість дерев магнолії. Звісно ж дізнався про акцію «Стрий – місто магнолій» і настільки надихнувся, як приємними спогадами так і не менш приємними враженнями, що написав пісню, яку так і назвав «Стрийських магнолій цвіт». Аранжування зробив Тарас Дулиш і Петро Шабан. Ідею зняти кліп «підкинула»  Ольга Боднар за яку «вхопилася»  Молодіжна рада Стрийщини, а вже режисерське прочитання матеріалу запропонувала Таїсія Гайдукевич.

Організацією зйомок зайнялася все таж, енергійна та сповнена ідей Ольга Боднар. Асистентами проєкту були Вікторія Графова й Галина Дмитрук. Фільмували оператори студії «WestArt».

 «Наш кліп – це красива історія кохання у трьох різних епохах і у двох тисячоліттях: 30-х – 60-х та 2020 рр., а об’єднує всі часи квітка магнолії,   віденський вальс і кохання,  – розповідає Ольга Боднар. – А ще – це спільна робота у промоцію краю. Акторами-героями кліпу стали митці Стрийщини, зокрема,  чемпіони світу з бальних танців клубу «Пролісок», яким керує Ірина Марюк».

Символічно, що прем’єра відеороботи на широкий загал відбулася у середмісті Стрия під час кінофестивалю «Відкрита Ніч», який покликаний щоразу відкривати нові імена у галузі кінема-тографу та телевізійного виробництва і проходив під девізом: «Ми. Для нас. Про себе.».

Ольга Боднар каже, що власне та ж сама місія і у зйомках кліпу на пісню «Стрийських магнолій цвіт», адже  його творили разом усі ті, кому не байдужий рідний край, ті, хто власним прик-ладом доводить, що головне бажання й тоді можна втілити в життя найкреативніші ідеї.

До таких не байдужих і тих, хто любить рідний край відносяться партнери проєкту: Стрийська районна рада, Підго-рецька сільська рада, Відпочинковий комплекс «Підгорецький маєток», Стрийська ЗСШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. В. Стасюка, ГО «Фундація розвитку – Брама Карпат», ГО ТІЦ «Стрий», ГО «Молодь Стрийщини», ГО «Агенція регіонального розвитку».

Над кліпом працювала велика і дружня команда: головний стиліст – Леся Піцур, стиліст – Марія Сенуш,  головний візажист – викладач Стрийського вищого художнього професійного училища  Галина Богдан та студенти 3-го курсу за професією «Візажист-стиліст» Дана Романишин, Юлія Суховерська, Марія Мєрчук, Анна Косюра, візажисти Мар’яна Пасека і  Уляна Шушереба. Костюмер – Анюта Хемій, намисто від майстрині Аліни Баланди. Закулісся зйомок фотографували Софія Матвіїв та Інна Коцурова.

Фінансова підтримка від мережі магазинів «М’ясна кишеня» (Андрій Андрейчин) та ПП «СпецТехБуд» Роман Журавський.

Результат спільної праці та творчий процес у світлинах і відео тепер доступний у соцмережах та на каналі ютуб. Статистики переглядів ще немає та впевнена, що буде не менше мільйона. Адже, нашого цвіту по цілому світу й кожен ностальгує за своєю малою батьківщиною й при нагоді шукає у світовій павутині все, що пов’язане з рідним краєм. А ще це якісний кіно-продукт, мелодійна пісня і звісно ж, магнолія, яка поступово увійшла в життя кожного стриянина. До речі, учасники зйомок кліпу перед презентацією також посадили своє дерево, тим самим долучившись до ще однієї хорошої справи – акції «Стрий – місто магнолій».

Цвіти й співай мій рідний край! Можливо саме ця фраза спонукає місцевих авторів написати ще не одну пісню, відзняти кліп чи фільм. Любімо своє місто та плекаймо наші традиції. Творимо історію рідного краю разом.

 

Наталія КАРПЕНКОВА. Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: