ПРЕМ’ЄРА КНИГИ. Поезія сучасної України пише нові сторінки

«У пошуку альтернативи» – саме під такою назвою нещодавно побачив світ двотомник сучасної української поезії, який з перших днів зацікавив велике коло поціновувачів новітньої літератури. До збірки увійшли твори 140-ка обраних авторів з усієї України і не тільки. Тим і є особливо цінним, що однією з поетес стала наша стриянка, авторка книги «Зодягнена у щастя», а також член правління Літературно-мистецького об’єднання «Лелітки» Зоряна Кіндратишин. Саме з нею, сьогодні поведемо розмову про те, як відбувалась її участь у цьому проєкті від початку, а також, що саме в поезії авторки говорить про альтернативу в сучасному мистецтві слова.

«У листопаді-грудні 2019 року у всіх поетичних та літературних групах соціальної мережі Facebook було оголошено про набір творів до нової антології «У пошуку альтернативи. Поезія сучасної України», – розповідає поетеса. – Мушу зазначити, що умови відбору, були досить суворими. Я вирішила ризикнути та обрала твори, які на мою думку, відповідають концепції цієї збірки, та подала їх до редакції. У лютому було опубліковано список всіх, хто ввійшов до двотомника, адже до редакції надійшла величезна кількість заявок.

У першому томі знайшли своє місце і мої твори. Вісім сторінок  творчості отримали вільне дихання в новій книзі. Що я відчула? Звісно радість, щастя, але не лише від того, що моє ім’я буде вписане в антології сучасної літератури, але і тому, що в одній книзі матиму твори дуже визначної кількості друзів по перу, не лише віртуальних, а й тих, хто вже встиг стати частиною мого життя. Хтось в інтернет просторі назвав ці два томи двоповерховим будиночком, де мешкатимуть знамениті корифеї слова, а також  ті, хто ще не встиг заявити про себе на увесь світ, усі різні, та об’єднані любов’ю до Поезії.

Щодо альтернативи в сучасній українській поезії, скажу так. У теперішній час простежується певний занепад літератури. Можливо через активний спосіб життя, зміну пріоритетів, чи інші причини, люди перестали читати і цінувати книгу. Авторам доводиться шукати альтернативні підходи у цьому питанні. Як зацікавити читача? Як писати не собі у шухляду, а так, щоб торкалось душ, сердець, залишало позитивний слід. У моїй поезії  читач не знайде багато новаторства, більшість віршів – класика, теми – із життя, які проходять крізь душу. Для мене головне, щоб моє слово надихало людей, вселяло надію, віру в себе, зацікавлювало до читання книг, поезії зокрема. Адже «поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі», як написала свого часу геніальна Ліна Костенко».

Говорячи про унікальність даного видання, не можна упустити думки про книгу самого автора проєкту, поета і прозаїка  Серго Сокольника: «Метою цієї збірки, власне, є пошук сенсу життя, сьогодення, майбуття й вічності. Зупиніться на мить, затамуйте подих, прислухайтесь до ритму свого серця. Світ судомить, а надії не завжди виправдовують наші сподівання. Ми розчаровуємося й ріжемо босі ноги нашої душі гострими уламками мрій. Завдяки цьому ми очищуємо свої душі, бо саме через невдачі, випробування та біль пізнаємо одвічну Правду світу. І, коли здається, що ти стоїш на уламках мрії, зупинись, можливо, саме в цю мить світ, як пазл, складеться в єдине ціле. Ця книга – книга пошуку. У ній вміщені творчі доробки тих, які увійшли чи увійдуть у «золотий фонд» української літератури. Особливістю збірки є те, що у її створенні взяли участь відомі автори не лише різних країн (себто книга має формат міжнародної), а й люди різного фаху: від філологів і мовознавців до бійців і волонтерів, які, несучи у серці вогонь поезії, на передовій захищають цілісність і незалежність нашої держави. Отож, запрошую вас, шановні читачі, доторкнутися до тремтливого, суворого, ніжного і неприборканого поетичного світу у створеному авторами книги «У пошуку Альтернативи. Поезія сучасної України» Храмі Поезії».

Коли творяться книги, це означає, що серця живі, що душі вільні, і попри все  – натхненні і здатні на неймовірні подвиги. Поезія – це особливий жанр літератури, чий вогонь не погасне, допоки існує на планеті любов. Щиро радію з’яві нового видання, яке буденну сірість людських турбот здатне розфарбувати в колір краси і душевного піднесення, адже може  ці заримовані рядки саме зараз так потрібні людині для сонця, розуміння, мудрості  і обов’язково надії. Успіху новій поетичній ластівці!

 

Марія ПАК.

Фото із соцмережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

У школах області викладатимуть християнську етику