«Нічого про Україну без України», Львівщину відвідав Петро Порошенко

Уже символічним для України стало відзначення у третю суботу травня,  Дня Європи.  Це свято поєднує в собі  історію та культуру, цінності та  засади, на яких не одну епоху тримається та виховується значна частина нашого світу, де  Україна заслужено займає значиме місце. Згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» з 2003 року, ми, українці, шануємо цей день по-особливому.

19-ий День Європи цьогоріч припав на 15 травня, коли у Львові саме відбувався Форум депутатів Львівщини «Європейської Солідарності».  На різних локаціях обговорювались питання освіти і спорту, соціального захисту та медицини. Бізнес та самоврядування отримали свої питання та їх рішення в законодавчому плані з уст делегатів та промовців.  Очолив подію п’ятий Президент України, незмінний лідер ЄС  Петро Порошенко, який привітав делегатів Форуму, депутатів Львівщини, та вніс свою лепту у розуміння державотворення на всіх рівнях у сьогоднішньому непростому  дні.

“Нічого про Україну без України” – цей принцип, який порушено в нашому часі, має бути повернено. Країна загнана у кризу охорони здоров’я, у нас падають темпи зростання економіки, міжнародні інвестори більше не довіряють нам. Усі недоотримані інвестиції – це втрачені робочі місця. Рівень життя людей катастрофічно падає. Коли ми відстоювали збільшення коштів на паливні субсидії, вони викидали кошти на “велике крадівництво”. Корупція набирає обертів на найвищому рівні. За часів Зеленського різко скоротився середній клас. Влада намагається підпорядкувати собі Конституційний Суд. Сьогодні ми повинні об’єднатися і захистити демократію. Бо що більше Зеленський стає схожим на Януковича, то більша загроза перед Україною. ЄС захищає людей, бо ніхто окрім нас їх не захистить. Ми допомагаємо тим, хто потребує допомоги, проштовхуючи Україну до НАТО та ЄС”, – звернувся до українців Петро Порошенко.

Відкрила основний захід, який відбувся уже традиційно на площі поблизу Львівського Національного університету ім. І. Франка, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак. “Наша місія – це розбудова сильної, соборної і сучасної України. Саме з величезної кількості осередків, з кожної громади формуємося Ми. Львів – частина великої української та європейської спільноти. Європейські цінності це те, що в наших серцях”, – зазначила пані Ірина.

“Європейські цінності ми втілюємо в життя. Саме на виборах 2020 року ми повернули європейське самоврядування до Львова. Ми здобули абсолютну більшість практично в усіх місцевих радах. Тепер саме ми формуємо міський порядок денний, це величезна відповідальність”, – зазначив голова фракції ЄС у Львівській міськраді Петро Адамик.

“Львів – форпост патріотизму і євро-пейського майбутнього. Сьогодні на кожного з нас дивиться вся Україна. Ці два роки виявились одними з найважчих. У 2014-му нам було складно, але ми знали, куди ми рухаємось. Зараз у кожного з нас страх за майбутнє. Немає альтернативного курсу, який сповідує ЄС, а чинна влада сьогодні робить вигляд, що вона це усвідомила. Ми готові змагатися за кожну позицію, яку відстоювали з 2014 року, ми не дозволимо звернути владі з проєвропейського курсу. Саме завдяки дипломатичним талантам Петра Порошенка ми отримали безвізовий режим, визнання нас рівноправним партнером, разом ми втілювали європейські практики у життя.  Сьогодні ми знову опинилися на узбіччі. Україна може залишитись європейською провінцією. Ми переживаємо інституційну кризу, це нагадує цирк шапіто. Олігархи за два роки стали лише багатшими. Порошенко відвойовував українську землю і він єдиний президент, який це робив. Ми маємо унікальний досвід державотворення, – наголосила депутатка Верховної Ради Вікторія Сюмар.

«Європейська Солідарність» Стрийщини, на чолі з депутатом Стрийської міської ради, головою Стрийського осередку «ЄС» Сергієм Ковальчуком, зайняли активну позицію в подіях Форуму, відстоюючи європейські засади в житті українців.

Спостерігаючи здалеку і зблизька за думками та діями значимих людей Львівщини і не тільки, формується тільки одна думка: «Україна має свою позицію і прагнення. Вона має своїх незборимих лідерів і патріотів, якому довіряє суспільство.  В України є своє мислення і ціль. Маю надію, що є самоповага і відданість».

Щодня в нас формується вибір, кожним найдрібнішим рішенням і вчинком, бути частиною Європи, прагнути до ідентичності вищого ґатунку, бути українцем, з гордим окличним знаком, а чи залишатись у своїх сірих комфортних чи «дискомфортних» буднях, де є тільки скиглення, нарікання, беззахисність і невмолимий страх за завтрашній день, і післязавтрашній також. Що таке День Європи? Це швидше за все День рішення. Україна повинна зробити вибір докорінно і безкомпромісно – або ми залишаємось назавжди «молодшим братом» Росії, або ідемо вперед зі знаменами правдивої самостійної нації, яка ладна мати свою вершину, думку і гордість окремо від будь-кого. Держава будується не тільки на законодавчих рівнях, вона починається з самовираження кожного українця. І не важливо депутат ти, журналіст, вчитель чи продавець. Мисли справедливо, чесно, гордо і незборимо. Це і є ті засади, до яких прагне Європа та Україна.

Марія ПАК. Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

ДЕНЬ ГЕРОЇВ – СТРИЙ, ТРУСКАВЕЦЬ, ДРОГОБИЧ