ПОДАРОВАНІ НЕБОМ ПОЕЗІЇ ВІД СТРИЯНКИ ВАЛЕРІЇ КУЗНЄЦОВОЇ

Наприкінці липня у читальній залі Стрийської центральної бібліотеки ім. М. Шашкевича відбулась презентація двох збірок поезій стриянки  Валерії Кузнє­цової «Дві душі» та «Даровані небом». Присутні мали прекрасну нагоду познайомитися та поспілкуватися з цією щирою, доброю, позитивною та надзвичайно цікавою особистістю. До слова, й презентація, дуже цікава, адже на ній слово було покладене на музику, і щойно Валерія зробила перший акорд (вона за фахом піаністка) в залі запанувала неймовірна атмосфера від проникливості кожної ноти та глибини слів поезій автор­ки.

«Дуже людяна, чесна, вірна, щира, добра, надзвичайно цікава та відкрита особистість, вимоглива до себе, з безмежною любов’ю у серці до рідної землі-України – вірить у те, що всі люди на землі є мікрочастинками мікро-всесвіту, і у кожного з них своя особиста місія», –  так у передмові до першої збірки пише Галина Петрів.

Народилась Валерія у місті Львові. Навчалась у Стрийській ЗШ І-ІІІ ступенів №7. З дитинства захоплювалась грою на фортепіано, закінчила Дрогобицький музичний фаховий коледж ім. В. Барвінського та Дрогобицький педагогічний університет ім. І. Франка. Мешкає за межами України та працює вчителем музики в ліцеї. Мабуть, саме через тугу за Україною та рідним краєм, Валерія створила безліч поетичних рядків, присвячених Батьківщині.

Отже, перша поетична збірка «Дві душі» – це дебютна збірка авторки, тут Валерія щиро ділиться любов’ю до близьких. Її вірші присвячені батькам, коханому чоловікові, друзям, рідному місту Стрий. Деякі з поезій стали текстами пісень. Перша збірка вміщує 177 віршів, які написані мовою серця, як зазначила сама авторка.

«Даровані небом» – назва другої поетичної збірки Валерії Кузнєцової. Ця збірка містить понад дві з половиною сотні поетичних творів. Авторка пропонує нам поринути у світ думок і переживань, вона вміло підбирає слова, які змушують задуматися над моментами в житті, на які ми, здебільшого, навіть не звертаємо уваги. Читаючи вірші Валерії, можна однозначно побачити відображення власних почуттів.

Валерія популяризує свою творчість через інтернет, в соціальних мережах, на поетичних сайтах, зокрема у «Клубі поезії». А під час презентації її збірок, представити її твори на загал допомогли юні таланти Катерина Білик, Евеліна Іванченко, Давид Іванченко, Анна Живка, Софія Клесовець та Данило Гринкевич, а також вихованці Студії музичного розвитку «Гумель кідс». Дехто прекрасно декламував поетичні рядки, дехто – виконував пісню, під яку акомпанувала сама авторка. Своїм співом потішили й колеги авторки: Ірина Кецик, Марта Андрусів та Ольга Вельгош. Презентація вдалась! Емоції переповнювали вдячних глядачів. А хто ще не знайомий з поетичними творами Валерії Кузнєцової – є нагода завітати до читальної зали Стрийської центральної бібліотеки ім. М. Шашкевича, якій Валерія подарувала кілька примірників своїх книг, або ж шукайте її твори у соціальній мережі Фейсбук.

Ольга СЕНЕТА. Фото автора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВИНИ КРАЮ

Депутати незадоволені роботою Південного РЕМ ПрАТ «Львівобленерго» та Стрийського відділення АТ «Львівгаз»