ПЛЕНЕР ІКОНОПИСНОГО МИСТЕЦТВА. НАШІ ХРАНИТЕЛІ

Хранителі (або ж хоронителі чи охоронці) – це ті, хто оберігає, захищає, дбає, піклується, кому можна довіритися, на кого можна покластися. Коли кажемо «хранителі», то в першу чергу розуміємо Ангелів, адже кожна людина має свого Ангела-Хранителя. Але також хранителями називаємо і небесних покровителів (патронів) – святих угодників, чиї імена носимо. Проте є хранителі і на землі, а не лише на небесах – це воїни-захисники, які оберігають наш спокій, кордони рідної держави, тримають небо над нашими головами. І навіть зараз, під час лютої зими, в пекучі морози та снігові замети вони, воїни-хранителі, на передовій захищають нас.

Тема хранителів стала провідною на цьогорічному пленері іконописного мистецтва «Трускавецькі джерела», який вже вп`яте проходить у нашому місті-курорті. Ця тема символічно поєднала ікони, на яких зображені наші небесні хранителі, та українських захисників, на чиї потреби підуть кошти, виручені від продажу цих ікон на благодійному аукціоні.

Впродовж тижня іконописці творили свої шедеври, а впродовж наступного тижня кожен бажаючий зможе взяти участь в аукціоні та придбати той чи інший твір мистецтва – ікону. Всі лоти будуть виставлені на Фейсбук-сторінці трускавецької парафії Покрови Пресвятої Богородиці, а зібрані кошти о. Володимир Бондарчук та волонтер Тарас Лужецький передадуть на потреби воїнів на сході України.

 Церемонія закриття пленеру іконописців «Небесні покровителі. Трускавець-2021» відбулася в музеї Михайла Біласа 12 лютого, в день Трьох Святителів: св. Василія Великого, св. Івана Золотоустого та св. Григорія Богослова. І знову не обходиться без співпадінь, адже серед головних гостей заходу бачимо іменинників: єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорія Комара, який поблагословив початок аукціону, та одного зі співорганізаторів пленеру, невтомного промотора Трускавця та спадщини карпатського регіону п. Івана Цегенька, голову правління Міжнародного центру «Європейська інтеграція України». Не забракло і Василів, як мінімум два іменинники було з числа духовних осіб: о. Василь Нестер та о. Василь Полянко.

 Годинне дійство закриття пленеру та відкриття благодійного аукціону проходило під музичний та пісенний супровід як вихованців Трускавецької школи мистецтв імені Романа Савицького, так і віртуоза-скрипаля Романа Касперського. А поділилися своїми рефлексіями з приводу важливості іконописного мистецтва, проведення пленеру та допомоги нашим захисникам отець-єпископ Григорій Комар, о. Володимир Бондарчук, художник Андрій Винничок, депутати Трускавецької міської ради Анатолій Стародуб (фракція «Європейська Солідарність») та Сергій Чурбанов (фракція «Слуга народу»). Останній є також директором готелю «Трускавець 365», який став головним меценатом цьогорічного пленеру «Джерела».

Сьогоднішній захід був одночасно мистецькою, культурною та духовною подією, про що зазначив у своєму слові владика Григорій. Він був атмосферним та повчальним для дітей, які прийшли поглянути на свіжі ікони митців, а також для всіх присутніх, в тому числі для гостей з Італії на чолі з Ауґусто Честра, Президентом Асоціації підприємців італійського реґіону Лаціо та керівником об`єднання «Confartigianato Imprese Frosinone». А все завдяки вмілій модераторці заходу, господині, директорці музею Біласа Олені Білас-Березовій.

 Отже, хто бажає долучитися до допомоги нашим захисникам, придбавши ікону, створену на пленері «Небесні покровителі», той зможе переглянути всі твори на сторінці парафії Покрови Пресвятої Богородиці та взяти участь в аукціоні. І нехай небесні хранителі оберігають наших земних хранителів-захисників і весь український народ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: