Пейзажі Надії Мельник – концентрація краси

Четверта персональна виставка стриянки Надії Мельник під назвою «Мої пейзажі» експонується у виставковій залі Стрийського краєзнавчого музею «Верховина». Назва така ж проста і лаконічна, як і сама авторка. Мисткиня представила нові,  життєствердні роботи і продемонструвала те, що на пенсії творчій людині є чим зайнятися. 

Знайомство широкого загалу з талановитою та багатогранною особистістю відбулося мабуть тоді, коли у 1992 році Надія Мельник стала членом мистецького об’єднання «Стрий-КО» під керівництвом Дарії Михаць. З тих пір, жодна з експозицій творчого об’єднання, а це по дві у рік, не обходиться без її робіт.

Тоді ж, 28 років тому пані Надія почала  працювати в Стрийському ВХПУ №16 на посаді майстра ви-робничого навчання відділу «Художня кераміка». Шість років тому вийшла на заслужений відпочинок та продовжує працювати у власній майстерні на радість собі та людям.

Перша персональна виставка в рідному Стрию «Мій чарівний світ» відбулася у 2007 році. Згодом її було представлено у містах Дрогобичі та Долині. Друга персональна виставка «Мелодія без слів» експонувалася в грудні-січні 2010-2011 року в м. Стрий. В червні 2017 року відбувся третій  персональний вернісаж «На крилах творчості» присвячений ювілею художниці. На виставках були представлені роботи з кераміки. Тому жанр пейзажу для мисткині – це своєрідний виклик собі, який здивує відвідувачів музею та тих, хто думав, що добре знає талант Надії Мельник.

Статичні пейзажі художниці спокійні та врівноважені. Створюючи краєвиди, вона співставляє їх із людськими інтересами, роздумами, переживаннями. При-рода у виконанні Надії Мельник сприймається як жива Істота. Представлені картини вип-ромінюють красу і велич рідного краю, любов художниці до того, що нас оточує і ми, на жаль, не завжди звертаємо увагу на його унікальність. Звісно ж не обійдеться без улюбленої кераміки. Кілька цікавих і оригінальних робіт з глини теж представлені в експозиції. Працівники музею вам розкажуть докладніше біографію мисткині та про її творчий шлях. Проведуть екскурсію затишними виставковими залами.

На мій погляд, ця виставка – концентрація краси і бажання привернути увагу в наш буремний час до звичайних, простих істин співіснування людини і природи. Відвідавши її, однозначно, ви отримаєте естетичне задоволення та присмак літа, яке все ще триває і тішить погожими днями.

Наталія КАРПЕНКОВА.

 Фото автора.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: